Diriliş
% 19indirim

Diriliş

Toplam 12 dalda Oscar’a aday gösterilen THE REVENANT adlı sinema uyarlamasına ilham veren eser.
  • 22,00 TL17,82 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Toplam 12 dalda Oscar’a aday gösterilen THE REVENANT adlı sinema uyarlamasına ilham veren eser.

Yıl 1823 ve Rocky Dağı Kürk Şirketi avcıları vahşi bir hudut hayatı yaşıyorlar.  Bir yandan kunduz tuzakları kurarken bir yandan da topraklarını ele geçirmeye çalışan beyaz adamlarla savaşan yerli kabileler ve aman vermez doğa ile her gün mücadele hâlindeler. Bu şirketin en iyi adamlarından biri olan Hugh Glass, deneyimli bir hudut adamı ve uzman bir iz sürücü. Fakat bir gözcülük görevi sırasında bir  boz ayı ile karşı karşıya kaldığında fena halde hırpalanıyor ve artık uzun süre hayatta kalması, pek de mümkün görünmüyor.

Şirketin şefi, ölmeden önce Glass’a refakat etmeleri ve öldüğünde onu münasip bir şekilde gömmeleri için  iki adamını geride bırakıyor. Fakat bu iki adam tabancasını ve baltasını da alarak onu ölüme terk ettiğinde Glass, tek bir arzunun peşinde hayata tutunuyor: İNTİKAM.

Şaşırtıcı bir kararlılık ve cesaretle Glass, üç bin millik Amerika sınırında gerek insan gerekse başka canlılardan oluşan pek çok vahşi düşmanı yanında açlık ve yaralarının dehşetli ıstırabı ile yüz yüze geliyor.

Michael Punke’den, insan arzusunun uç noktalarına ulaşan saplantının ve intikam için bir insanın neler yapabileceğinin dikkat çekici öyküsü.

“Olağanüstü bir intikam öyküsü.” -The Washington Post Book World


Yorum Sayısı: 2

Vahşi doğanın içine terk edilen yaralı bir avcının ölüm-kalım mücadelesini anlatıyor Diriliş. Anlatılanlar gerçek, abartısız. Bir tür modern western hikâyesi Vahşi doğanın içine yaralı bir şekilde terk edilen bir bireyin ölüm kalım mücadelesi. Habil-Kabil'den bu yana insanoğlunun bitmeyen vahşetinin bildik portresi.

E
Erdi Küçüköneralp  -   04.06.2016

Kitap durgun ve ağır ilerlediği için aksiyon sevenler için sıkıcı gelebilir.Western tarzındaki filmleri seviyorsanız bence bu kitabı da seveceksiniz. Zaten kitabın filmide şu anda gösterimde. Puanım 5/5

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016