Dış Ticaret İşlemleri ve Uluslararası Bankacılık
% 2indirim

Dış Ticaret İşlemleri ve Uluslararası Bankacılık

MYO Müfredatına Uygun
  • 16,90 TL16,56 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 3. baskısını yapan kitap, uzun yıllar üniversitelerde "Dış Ticaret işlemleri, Kambiyo işlemleri ve Uluslararası Bankacılık" derslerini anlatan, çeşitli kamu ve özel kuruluşlarda "Dış Ticaret işlemleri" gibi konularda eğitimler veren ve halen dış ticaret firmalarına da danışmanlık yapan yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Kitabın önceki baskılarının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır,

Ayrıca, dış ticaret ve uluslararası bankacılık gibi Türkiye'de ve dünyada hızla gelişen bir alanda mevcut bilgilerin de aynı hızla değişime uğraması kaçınılmaz olmaktadır. Kitapta, bu alanlarda yapılan değişiklikler de işlenmiştir.

Kitapta, konular basit ve sade bir dille anlatılmış, okuyucunun dikkatini dağıtabilecek detay ve dipnotlardan özenle kaçınılmıştır. Eser, her ne kadar ön lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlandıysa da, dış ticaretle ilgilenen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

 

Konu Başlıkları

Dış Ticaretle İlgili Kavramlar

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler

Dış Ticarette Teslim Şekilleri

Dış Ticarette Ödeme Şekilleri

İhracat–İthalat

Görünmeyen İşlemler

Uluslararası Bankacılık

Uluslararası Sermaye Hareketleri

Krediler

Offshore Bankacılık


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.