Divan ve Mektubat'tan Seçme İlahiler
% 5indirim

Divan ve Mektubat'tan Seçme İlahiler

  • 5,00 TL4,75 TL

    hopi kampanyası
    0,24 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mutasavvıf, şair, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin aruz vezni ile Divan şiirinin gazel, kaside, ilahi, müstezat ve rubai gibi çeşitli şekilleri ile aruz ve milli veznimiz olan hece ile söylediği çeşitli türlerdeki şiirlerinin yer aldığı Divan ve Mektubat'tan Seçme İlahiler isimli eser Prof. Dr. Mehmet Akkuş ve Prof. Dr. Ali Yılmaz tarafından yayına hazırlandı.


Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin ilahi muhabbet, sanat ve estetik zevkiyle meydana getirdiği “Divan-ı Hulusi-i Darendevî” adlı bu eseri edebi güzelliklerin tamamını bir güldestesi olarak okuyucuya sunmaktadır. Onun bu gül bahçesine girenler, en güzel kokuları hissedip, en güzel gülleri gönül bağından dererler. Aşkı yansıtan gül güzelliğindeki, beyitlerin mısraların verdiği okuma zevkiyle ilahî vuslata yol bulur, manevi zevke ererler.


Daha kolay taşınıp kullanılması amaçlanarak cep boyut olarak tasarlanan bu eserde Divan-ı Hulusi-i Darendevi ve Mektubat’tan seçme 311 tane ilahi yer almaktadır. Eser karton kapak içinde Enzo kağıda baskısı yapılmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.