Divanlardan Seçmeler
% 31indirim

Divanlardan Seçmeler

Allah'a Götüren Veli Sözleri
  • 27,00 TL18,63 TL

    hopi kampanyası
    0,93 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Okuyacağınız eser; tasavvufi ağırlıklı divanlar başta olmak üzere 100e yakın divanların orijinal baskılarından okuma ve yazım hataları giderilmek suretiyle ve manevi bir işaretle kaleme alınmış Seçme Sözler deryasıdır. Bu eser ile şimdiye kadar Latin harfleriyle basılan divanlardaki yanlışların yerine doğruları konulmuş, yanlış yazım yüzünden kaynaklanan mânâ hataları önlenmiştir.

Allaha Götüren Veli Sözleri; kitapta verilen beyitler içinde gizlenmiş ve bu şifrelerin bir kısmı dipnot açıklamalarında verilmiştir. Ayrıca, eserin sonunda sırları açığa vuran Tasavvuf Sözlüğü geniş bir şekilde ele alınmıştır. Yani, müellifin çok sevdiği şu sözün mânâsı bu kitapta ortaya konulmuştur: Hakka Kulluk Halka Hizmet.

Mehmet Sırrı Tüzeer (K.S) Hazretleri; Nakşi - Gümüşhanevi kolundan Abdullah Hasib(K.S) ve Abdülaziz Bekkine(K.S) gibi iki büyük velinin dervişi ve halifesidir. Baba ve anne tarafından Şeyh Şamil ve Hacı Murat soylarından gelmekte olup muhterem babaları Hacı Bekir Efendi, Nakşı Şeyhi Küçük Hüseyin Efendi(K.S) nin dervişlerindendir. Müellifin sohbet ve hatıraları ileride kitap halinde neşredilecektir. Sırrı Efendi, 19 Ekim 1908 de İstanbul Fatihte doğmuş, 24 Mart 1989 da Kocamustafapaşa da; Allah diyerek Rabbine kavuşmuştur. Allah rahmet etsin.

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.