Diyaliz Teknikerleri İçin Nefroloji Kitabı
% 6indirim

Diyaliz Teknikerleri İçin Nefroloji Kitabı

  • 54,00 TL50,76 TL

    hopi kampanyası
    2,54 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Diyaliz Teknikerleri için Nefroloji Kitabı" diyaliz teknikerleri ve sağlık alanındaki diğer öğrencilere böbrek hastalıklarının tanı ve tedavisine ilişkin kaynak sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitapta öğrencilerin anlamasını kolaylaştırmak üzere böbrek hastalıkların bakım ve tedavisine yönelik temel kavramlar ele alınmıştır.


Kitabın başında Türkiye'de renal replasman tedavilerinin durumuna genel bakışın ardından üriner sistemin yapı ve işlevleri ile temel nitelikte klinik tanı ve testlerine yer verilmiştir.


Daha sonra gelen bölümlerde akut ve kronik böbrek hastalıkları, komplikasyonların, hemodiyaliz ve periton diyaliz tedavileri, beslenme ve anemi yönetimi, babrek transplantasyonu, böbrek hastalığında ilaç kullanımı ile hastaların yaşam kaliteleri ayrıntılı olarak ele alınmıştır.


Bu kitapta yazarlar konuları mümtün olduğu kadar açırk ve net bir şekilde sunmaya çaba göstermişlerdir.


Öğrencilere yardımcı olması amacıyla her bir bölümün başında konu ile ilgili öğrenme hedeflerine yer verilmiştir.


Kaynak kitaplara olan gereksinimin gündeme getirilmesinden yola çıkarak diyaliz teknikerleri ve hemşireler için hazırladığımız kitabınımızın, aynı zamanda sağlık alanındaki diğer öğrencilere ve sağlık bakım elemanlarının uygulamalarına katkı ve yarar sağlamasını diliyoruz.


- Prof. Dr. Birsen Yürügen


- Prof. Dr. Feray Gökdoğan


- Doç. Dr. Nesrin Nural


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.