Diyarbakır Ansiklopedisi (5 Kitap Takım)
% 33indirim

Diyarbakır Ansiklopedisi (5 Kitap Takım)

  • 540,00 TL361,80 TL

    hopi kampanyası
    18,09 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İsmini medyada sık sık duyduğumuz Diyarbakır şehri…

Acaba bu şehir hakkında bildiklerimizin ne kadarı gerçek, ne kadarı sanal?…

Gerçekte ne biliyoruz Diyarbakır hakkında?...

 

“Diyarbakır Ansiklopedisi”nin içeriğinde neler var?

5 cilt halinde yayımlanan “Diyarbakır Ansiklopedisi”nde, Diyarbakır’ın sadece bir veya birkaç yönü hakkında değil,  Diyarbakır'la ilgili A’dan Z’ye her konuda alfabetik olarak, resimler ve tablolarla birlikte ayrıntılı geniş bilgiler yer almaktadır.

Diyarbakır Ansiklopedisi'nde; yazılı tarih öncesinden günümüze kadar Diyarbakır tarihi, coğrafyası, ekonomisi, kültürel zenginlikleri, mimarisi, tarihi eserleri (kaleler, camiler, kiliseler, medreseler, türbeler, evler, köşkler, konaklar, hamamlar, köprüler vs), basın tarihi (tarih boyunca tüm gazete ve dergiler), gelenekleri, folkloru, yemekleri hakkında ayrıntılı bilgiler, tablo, rölöve, plan, resim ve istatistiklerle yer almaktadır.

Diyarbakır Ansiklopedisi'nde; Diyarbakır’ın tarih boyunca yetiştirdiği tüm ünlü şahsiyetler (ülke ve dünya çapında bilim adamları, mutasavvıflar, şairler, bestekârlar, ressamlar, hattatlar, ses sanatçıları, sinema ve dizi film oyuncuları, ünlü sporcular vs.) ile Diyarbakır’da medfun ünlü şahsiyetler (Peygamberler, Sahabeler, Veliler, devlet adamları vs. hakkında ayrıntılı bilgiler resimli olarak tanıtılmaktadır.

Diyarbakır Ansiklopedisi'nde; Diyarbakır’ın sosyo-ekonomik durumu, yatırım potansiyeli, ticaret, sanayi, eğitim, spor vs. durumu hakkında tablolar ve istatistiklerle ayrıntılı bilgiler verilmektedir.

Diyarbakır Ansiklopedisi'nde; tarih boyunca tüm Diyarbakır valileri, milletvekilleri, senatörleri, belediye başkanları, müftüleri ile şimdiye kadar yapılmış tüm genel seçim sonuçları ve yerel seçim sonuçları, il merkezi ve ilçelerin tümü itibariyle tablolarla sunulmaktadır.

Diyarbakır Ansiklopedisi'nde; Diyarbakır şehir merkezi yanı sıra, tüm ilçeler (17 ilçe) bütün yönleriyle, genişçe tanıtılmaktadır.

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.