Doğan Canku ile 50 Yıl

Doğan Canku ile 50 Yıl

  • Geçici olarak temin edilemiyor

Kenan Doğulu - Gecelerim

Yalın - Sonsuza Dek

Murat Dalkılıç - Yaşamak Güzel

Fettah Can - Geçen Günler

Derya Köroğlu - Takalar

Toygar Işıklı - İnsanoğlu

Gökhan Tepe - Neler mi İstiyorum

Emre Altuğ - Soylu İnsan

Manga - Ayrılık

Kenan Doğulu feat. Duygu Soylu - Çağlayan ile Sohbet


Ünlü yorumcular Doğan Canku’ya selam çaktı...

Efsane müzisyene yarım asırlık vefa!

Müzik dünyasının efsane ismi Doğan Canku, müzikteki 50. yılında, dev bir albümle sevenleriyle buluşuyor... Usta müzisyenle özdeşleşen şarkılar “Doğan Canku ile 50 Yıl” albümünde bu kez yıldız isimler tarafından yorumlanıyor!

Türk müzik tarihinin unutulmaz grubu Modern Folk Üçlüsü’nün kurucularından, gitar virtüözü Doğan Canku’nun yarım asırlık müzik hayatının bir özeti niteliğindeki albümde birbirinden ünlü isimler yer aldı.

Yıldızlar bu projede buluştu!

Canku’nun yıllardır, kuşaktan kuşağa ulaşan şarkılarını Kenan Doğulu, Fettah Can, Murat Dalkılıç, Emre Altuğ, Gökhan Tepe, Toygar Işıklı, Yalın, maNga ve Yeni Türkü grubunun solisti Derya Köroğlu gibi önemli müzik insanları yeniden yorumladı! Yıldız isimler Canku’ya 50. yılında vefa ve saygı dolu bir hediye sundular...

50. yıl albümünde bir başbakan...

Efsane şarkıların bestecisi olan Doğan Canku’nun 50.sanat yılına özel olarak hazırlanan albüm, müzikseverleri 70'li, 80'li, 90'lı yıllardan günümüze hem tarihsel hem de müzikal bir yolculuğa çıkarıyor!

Geçen Günler, İnsanoğlu, Yaşamak Güzel gibi birbirinden ünlü 10 şarkıdan oluşan “Doğan Canku ile 50 Yıl” albümünde bütün müzikler Doğan Canku imzası taşırken, sözlerde de değerli isimlerin imzaları yer almakta.

Albümün en dikkat çeken parçalarından biri ise Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanlarından merhum Bülent Ecevit’in yazmış olduğu “Takalar” şarkısı... Derya Köroğlu'nun seslendirdiği şarkıyla 70'li yılların müzikal ruhu, ritmik bir zenginlik ile günümüze aktarıldı.

Yarım asırlık bir müzik serüveninin özeti olan, 10 değerli yorumcunun saygıyla alkış tuttuğu albüm eski ve yeni nesli buluşturuyor.

 

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.