Doğu Batı Arasında İslam
% 31indirim

Doğu Batı Arasında İslam

  • 24,00 TL16,56 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çağdaş dünya, uzun zamandır süregelen ve sonu kestirilemeyen keşif bir ideolojik çatışmanın sahnesidir. Hepimiz bir şekilde bu çatışmalarla yüz yüzeyiz. Bu mücadele içinde acaba İslam'ın yeri neresidir? Bugünkü dünyayı şekillendiren süreçlerdeki rolü nedir? Doğu Batı Arasında İslam tüm bu konuları geniş bir entelektüel ufuk içinde ele alıp cevaplandırmaya çalışıyor.

 

“İnsanın yolculuğunun ilham ve hayret verici bir şekilde bütünleştirilmiş bir analizi. Gücünün etki alanı, İslam'ın evrenselliğine ve güzelliğine canlandırıcı bir anlam veriyor.”

-Robin Woodsworth Carlsen-

 

“Avrupa yüzyıllardır İslam'dan faydalanıyor, çoğunlukla da onay almadan ve karşılığında hiçbir şey vermeden. Şimdi, Doğu Batı Arasında İslam'ın yayımlanmasıyla İslam'a borcunu ödemeye başladı.

Rasyonel, fakat duygulara hakaret etmiyor, bedeni kötülemeden ruhu yüceltiyor. Ancak onu bir sınır taşı olarak ayrı tutan şey, tüm soylu fikirlerin doğasında bulunan bir tarzda ifade edilen doğaüstü bilgeliğidir. Şüphesiz, onun çağrısı zamanının ötesine geçecek, çünkü hayatı içine alıyor ve hayattan daha mükemmel bir mevzu yok.”

-M. Tariq Quraishi-

 

“Aliya İzzetbegoviç kendi rotasını çiziyor; cüretkar ama büyüleyici.”

-D. S. Balic-

 

“Bir başyapıt; zaman, içindekileri teyit edecek.”

-Prof, İsmail R. Al-Faruql-


Yorum Sayısı: 2

Aliya İzzetbegoviç, Doğu Batı Arasında İslam eserinde okyanuslar kadar derin ve engin olan bilgi birikimini okurlarıyla paylaşıyor. Bu eseri okuduktan sonra İslam’ın hem kendi yaşamınızdaki hem de toplumsal yaşamdaki yerini sorgulayacaksınız. Bu sorgulamanın sonu acı bitecek olsa da en azından kendinize çeki düzen vermeniz için bu sorgulamayı yapmanız gerekiyor. Sorgulamanın sonucunun acı bitmesinin nedeni ise İslam’ın, ne kendi yaşantınızda ne de toplumsal yaşantıda bir yerinin olmadığını...devamını oku

G
Gökhan Cizre  -   01.07.2016

ismini çok duyduğumuz İslam siyasetçisinin entellektüel dünyasını ve neden bu yola çıktığını anlamak için oldukça güzel ve önemli bir kitap. Siyaseti ve İslami tefekkürü anlamak istiyenler kaçırmamalı

A
Ali Koyun  -   19.02.2016