Dom : Dinamik Doğadaki Oluşum Mekanizması

Dom : Dinamik Doğadaki Oluşum Mekanizması

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsan Olmanın Sorumluluğu


Doğada her şey sürekli değiştiği için, insanı oluşturan hücreler de insan beynini, “çevrende neler olup-bitiyor, bunları araştır da, ona göre işlem yapılsın” mantığıyla, muazzam senaryolar üretecek şekilde oluşturmuşlardır.


Oluşturlacak senaryoların çevre koşullarına uygun olması ve insanlığın sorunlarını çözebilmesi şart ve gereklidir. Sorunlarımızın çözümünü içermeyen senaryoların hiçbir anlamı yoktur.


Bu kitapta, insanlığın tüm sorunlarının “statik sistemli” hayat görüşünden kaynaklandığı ıspatlanmış ve dinamik oluşum mekanizması (Dom) görüşüyle tüm sorunların ortadan kalkacağı gösterilmiştir.


Değerli okuyucu, insan olmanızın sorumluluğu size, insanlığın sorunlarını çözen bir esere değer vermenizi gerektirmektedir. Doğada her şey sürekli değiştiği için, insanı oluşturan hücreler de insan beynini, “çevrende neler olup-bitiyor, bunları araştır da, ona göre işlem yapılsın” mantığıyla, muazzam senaryolar üretecek şekilde oluşturmuşlardır.


Yorumlama, hayal kurma + çeşitli senaryolar üretme yeteneğidir. Biz insanların kuracağı senaryolar, toplumsal sistemimizin nasıl oluşturulacağı konusunda olmalıdır, çünkü bedenimizin sorunlarının çözümü hücrelerimizin görev alanına düşer. İnsanlar da yüzlerce yıldır çeşitli senaryolar üretmişler, on-binlerce kitap yazmışlardır. Ama bu kitaplardan hiç biri insanlığın tüm toplumsal sorunlarını ortadan kaldıracak bir formül ortaya koyamamıştır, çünkü hiçbiri dinamik-sistemli bir bakışla hayata bakamamıştır.


Kitap almayı düşünüyorsanız, hangi kitabı almanız gererktiği konusunda bir kere daha düşünün ve işe yaramayanları değil, işe yarayanı tercih edin.


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.