Don Juan'ın Öğretileri

Don Juan'ın Öğretileri

Yaqui Yerlilerinin Bilgelik yolu
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Benim için söz konusu olan tek şey, yüreği olan bir yolda yolculuktur yalnızca. Yürekli herhangi bir yolda. Orada yol alırım ve tek yararlı meydan okuyuşum onu tamamlayabilmektir. Ve orada yolculuğumu sürdürürüm, bakarak, izleyerek soluk soluğa."


-Don Juan Matus


"Carlos Castaneda'nın kitaplarına sahip olduğumuz için son derece şanslıyız... Yaptıklarının anlamını ne kadar övsek aşırıya kaçmış olmayız."


-The New York Times


"(Castaneda) Bizi, Don Juan'ın insanbilim literatürünün en olağanustu figürlerinden biri olduğuna inanmak zorunda bırakıyor; o, bir cilalı taş devri bilgesi. Ankaradan, gizemli bir bilgelik armağanı bırakıyor ellerimize."


-Life


"Onu okuduktan sonra dünyayı aynı gözle görmek artık olası değil... Eğer Castaneda haklıysa başka bir dünya daha var, bazen mükemmel, bazen de korkutucu bir dünya, hem de tam gözlerimizin önünde - tabii görebilirsek."


-Chicago Tribune


Yorum Sayısı: 1

Dünya Carlos Castaneda'nın yazdıklarının gerçekliği karşısında ikiye bölünmüş olsa da ben kendi adıma hiçbir şey sorgulamadan, Don Juan'ın öğretici sözlerine bakıyorum sadece. Hikayelerden etkilenmediğimi, yalan olduğunu düşündüğümü söylersem kesinlikle yalan söylemiş olurum ama önemli olan kişisel gelişim için yaptığı katkılar. Serinin diğer kitaplarını bulmanız imkansız ama edinebildiğiniz kadar çoğunu edinip okumanızı tavsiye ederim. Umarım bu serinin potansiyeli tekrar keşfedilir ve basılır.

M
Mert Erdem  -   08.02.2016