• Dünya Bu Kadar% 19indirim
    Dünya Bu Kadar
    Dünya Bu Kadar

Dünya Bu Kadar

  • 18,50 TL14,98 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Radyonun sesi duyulmaz, bağ evinin ışığı görünmez olunca ara ara duyulan kesik inlemeler geldi kulaklarına. Fikret korktu. Bok vardı gecenin bu saatinde bu saçmasapan şeylere kalkışacak, hem de iki şişe büyüğü gözünün yaşına bakmadan bitirmişken. Sesi Hilmi de fark etti. “Hocam, bu hayvan inlemesi mi, birileri iş mi tutuyor yoksa bağlık arasını bulmuş da?” diye sordu. Hocam diyerek ikisini de ortalamaya çalışmıştı. “Baykuştur,” dedi Koço. “Bazı baykuşlar böyle inler gibi ses çıkarır, korkmayın,” Hilmi bozuldu, “Yok Üstat, korktuğumuzdan değil de, olmadık bir şeye denk gelmeyelim şimdi gece vakti.


Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde ve Olduğu Kadar Güzeldik kitaplarıyla sevdiğimiz Mahir Ünsal Eriş, bu kez bir romanla, başka bir dil deniyor. Sesleri, hatıraları, tesadüfleri, yeşil ve alabildiğine geniş fındık bahçelerini, deniz kıyısını, ipince ipeksi dantelleri, pervaneleri, hasreti, haseti, heba edilmiş yılları... Kör kuyuları, bir nakkaş gibi birbirineteyelleyerek hikayeleri, ay karanlığını, defineleri, haritaları işliyor; yavaş yavaş anlatıyor üstelik, gülerek kıkırdayarak, kıpır kıpır... Uzakta, bozkırın ortasında, bir kayısı bahçesinde birileri kafa çekip, tütün sarıyor...


Dünya Bu Kadar, çarpa çarpa geceye ışıl ışıl hikayeler bırakıyor. Yeni roman, işte gökyüzü...


Olduğu Kadar Güzeldik

Olduğu Kadar Güzeldik

Mahir Ünsal Eriş

11,74 TL
Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde

Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde

Mahir Ünsal Eriş

13,77 TL
Benim Adım Feridun

Benim Adım Feridun

Mahir Ünsal Eriş

14,58 TL
İbranice Dil Hapı

İbranice Dil Hapı

Mahir Ünsal Eriş

9,84 TL

            İnsanlar, yolları nasıl köprüler kurarak birbirine bağlıyor ve istedikleri yere yolculuk ediyorlarsa, gönülleri de birbirine bağlayan köprüler kurarak huzurlu bir hayat inşa etmelidir. Mahir Ünsal Eriş, Dünya Bu Kadar eserinde insanların gönülleri birbirine bağlayan köprüler kurmasının tek yolunun sevgi olduğunu belirtmiştir. İnsanlar, birbirlerini sevdikleri sürece birbirlerini anlayabilir ve birbirlerinin gönüllerine hitap edebilir. Bu nedenle yazar, okurlarına birbirlerini sevmelerini tavsiye etmekle beraber, sevginin insana hiçbir şey kaybettirmeyeceğini, ama çok şey kazandıracağını da belirtmiştir.

            İnsanlar, ancak bir işe ilgi duyarlarsa ve bir işi severlerse o işte başarılı olurlar. Çünkü insanlar, ilgi duydukları alanlarda özel araştırmalar yaparak kendilerini geliştirmeyi severler. İnsanlar, bu dünyadaki en önemli vazifelerinden biri olan namazı da ancak severlerse canı gönülden namazlarını kılabilirler. Mahir Ünsal Eriş, Dünya Bu Kadar eserinde namazda gözü olmayanın, ezanda da kulağı olmaz diyerek insanlara namaz dahil yaptıkları işleri şevkle yapmalarını tavsiye etmektedir. Her insan, hayatının belli bir akış içerisinde akmasını ve hayatında kurmuş olduğu düzenin değişmemesini arzular. Bu insanların doğal yapısında vardır. Ancak yazarında, eserinde belirttiği gibi insanlar, her ne kadar yaşamlarının belli bir akış içerisinde akmasını istese de her insanın yine doğal yapısı gereği yaşamlarında belli kırılma anları mevcuttur. İnsanlar, bu kırılmaları yaşarlarsa kurdukları yaşam düzenleri, aynı deprem fay hattının harekete geçerek bir şehri yerle bir etmesi gibi insanların kurdukları yaşam düzenlerini yerle bir eder.

            Hayat, silgi kullanmadan çizilen resim sanatıdır derler. Hayat, gerçekten de böyledir. Çünkü insanlar, hayatta geriye dönerek ne kaçırdığı iyi şeyleri yaşayabiliyor, ne de yaptıkları hataları düzeltebiliyor. Mahir Ünsal Eriş, Dünya Bu Kadar eserinde hayatı, yaş betona yazılan ve bir daha silinemeyen ve değiştirilemeyen yazıya benzetmiş ve okurlarını, yaşadıkları hayatın tekrarı olmadığı için hayatı çok dikkatli yaşamaları gerektiği hususunda uyarmıştır. Yazarın, eserinde dediği gibi yaşamdan bıkmadan ve huzur içerisinde yaşamanın tek yolu sevmektir. İnsanlar için birbirlerini sevmekten başka çare yoktur. Ama onlar, bunu bir türlü anlamıyorlar.

            Mahir Ünsal Eriş, 1980 yılında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğunu Bandırma’da geçirmiştir. Üniversitede Arkeoloji alanında eğitim görmüştür. Yazar, birçok eseri Türkçeye çevirmiştir ve çevirmeye de devam etmektedir

Yorum Sayısı: 7

Birbiriyle alakasız gibi duran karakterlerin parça parça verilen hikayeleri bazen büyük bazen küçük dokunuşlarla birbirine bağlanıyor. Güzel kurgu, dünya bu kadar işte dedirten bir hikayeler zinciri.

B
Benay Gavazoğlu  -   12.02.2016

Harika bir kitap, yaklaşık 47 ile 50 ye yakın kahraman var ve hepsinin hayatı bir şekilde bir diğerine temas ediyor böylelikle okurken "dünya harbiden bu kadar" dedirtiyor okuyucuya. Ayrıca kitabı okuyanlara bir öneri okurken mutlaka kalem kağıt yanınızda barındırın o ilişkileri tablo haline getirmek belirli bi yerden sonra bulmaca keyfi gibi gelmeye başlıyor. Kalemine sağlık Mahir Ünsal...

Y
Yunus Utku Kardaş  -   11.02.2016

Mahir'in bir roman değil, iyi bir öykü yazarı olduğunu düşünüyorum. bu sebeptendir ki bir öykü yazarının romanı ayrı bir tat olmuş. Küçük küçük öyküler birleşiyor, az kelimeyle çok şey anlatan hayat hikayeleri bir yerde kesişiyor ve ortaya onlarca öykünün oluşturduğu bir roman çıkıyor.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   02.02.2016

Yazarın okuduğum ilk kitabı ve çok güzel yazılmış. Uzun betimlemerle sizi yormayan, kısa kısa her karakterin hayatına dokunup DÜNYA BU KADAR dedirten bir eser. Yazarın üslubunu çok sevdim, diğer kitaplarını okuma listeme ekledim bile..

N
Nurseli Aslan  -   17.05.2016

İlk defa Ünsal'ın bir kitabını okudum.Yazarın ilk romanı olan bu kitaba bayıldım.İlk fırsatta öykü kitaplarınıda okuyacağım.Yakşalık 60 kişinin yer aldığı bu romanda kıyısından köşesindende olsa kişiler birbirinin hayatına değiyor.Elinizden düşüremeyeceğiniz şahane bir kitap,okumak için daha fazla ertelemeyin ;)

G
Gamze T.  -   01.03.2016

Daha girişinden kalbime saplandı kitap :) babaannemin dantelleri ne kadar özenerek ördüğü ütüleyerek tüm motifin çıkmasını sağlaması bak ne güzel olmuş demeleri çocukluğuma götürdü beni daha ilk sayfalarında.. bayıldım resmen kitaba :) o ince ince ayrıntılar, betimlemeler, birbirleri ile bağlantılar.. gerçketne çok güzel bir kitap.. kitap okurken mutlaka yanınızda kağıt kalem olsun mutlaka bir şablon çıkarma ihtiyacı duyacaksınız çünkü :) yazarında dediği gibi dünya bu kadar işte :)

Ö
Özgün Gül Koparan  -   24.02.2016

Dünya gözümüzde o kadar büyüktür ki bir gün biri çıksa ve al dünya senin olsun ve yönet dese gözümüz yine doymaz ve uzaya el atmaya kalkışırız. Mahir Ünsal Eriş, Dünya Bu Kadar eserinde okurlarını, öyle bir yolculuğa çıkarıyor ki bu yolculukta hiçbir şeye müdahale etmeden sadece yolculuğun akışına kendinizi bırakırsanız dünyanın gözünüzde büyüttüğünüz kadarda büyük olmadığının farkına varıyorsunuz. Eseri okurken öyle zamanlar geliyor ki şu kadarcık dünya için gemileri yakmaya ne gerek var diye...devamını oku

S
Sibel Kara  -   01.07.2016