• Düşün ve Başar% 31indirim
    Düşün ve Başar
    Düşün ve Başar

Düşün ve Başar

  • 15,00 TL10,35 TL

    hopi kampanyası
    0,52 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.


Bir damla su, göklerde ve yerlerde gezinir de, nehirlerden çağlayarak denizlere erişir. Bizim de sonsuzluğa hazırlanan kalbimizi böylesine engin bir başarı yolculuğu bekliyor. Hayatımıza yüce Yaradan’ın izniyle kurabileceğimiz huzur ve başarı sofrası, önümüzdeki ufuktadır. Yüce Yaradan suyu, unu, şekeri aklımıza ve kalbimize yüklemiş; başarı helvamızı da azmimize bırakmıştır.


Hatırlarsak, bu paha biçilmez hayat emanetini yıllar önce doğduğumuz gün omuzlamıştık. Azimle ve istikrarlı çalışanlar başlarını alıp gittiler. Biz de hayatımızı ulaştığımız mevcut yerden çok daha öteye taşıyabiliriz. Karanlığı ışığımızla, karamsarlığı ümidimizle, korkuyu güvenimizle yenebiliriz.


Düşün ve Başar on dev adımda rehberimiz olsun: –Büyük düşünelim, -hedefler- ve hedeflerimize ulaşma yöntemlerimiz olsun. -Şiddetli istek –ve cesaret geliştirelim. –Hemen yapmaya -ve şimdiki işimize odaklanmaya alışalım. -Mazeretlerden sıyrılıp, -eserimizi tamamlayıncaya kadar direnelim.


Düşün ve Başar’ı okuyanlar şöyle yazdılar: “-Hayatımdaki en köklü değişimi yaşadım.“ “-Kendime güvenim arttı, hayattan daha fazla zevk alıyorum.“ “-Kendimi uzaya fırlatılmak için hazırlanan bir füze gibi hissettim.“ “-Hayatımda en kısa sürede bitirdiğim ilk kitap.“ “-Sorunlarımı yenebileceğime başka kimse beni inandıramamıştı.”


Zihinsel Şifa

Zihinsel Şifa

Muhammed Bozdağ

11,73 TL
İstemenin Esrarı

İstemenin Esrarı

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Ruhsal Zeka

Ruhsal Zeka

Muhammed Bozdağ

11,73 TL
Sevgi Zekası

Sevgi Zekası

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Sonsuzluk Yolculuğu

Sonsuzluk Yolculuğu

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Yüreğimde Rabbim

Yüreğimde Rabbim

Muhammed Bozdağ

10,35 TL
Aşkla İmtihan

Aşkla İmtihan

Muhammed Bozdağ

14 TL
Düşün ve Başar

Düşün ve Başar

Muhammed Bozdağ

15 TL
Sevgi Zekası

Sevgi Zekası

Muhammed Bozdağ

6,9 TL

İnsanlar, yaşamlarında herhangi bir sınava girdiği ya da bir işe giriştiği zaman başarı sağlayamadıklarında çevreleri tarafından hemen başarısız ilan edilirler. Oysa esas başarısızlar, girdikleri sınavda ya da giriştikleri işte başarı sağlayamayanlar değil, bunları yapma cesaretini gösteremeyen insanlardır. Zaten o insanları, başarısız ilan eden insanlara baktığınız zaman hayatta hiçbir girişimde bulunmaya cesaret edememiş sümsük insanlar olduğunu görürsünüz. Onlar, girişimde bulunarak başarı sağlayamayan insanları, başarısız ilan ederek kendi vicdanlarından gelen hiçbir işe yaramayan sümsüğün tekisin sesini bastırmaya çalışırlar. Muhammed Bozdağ, Düşün ve Başar eserinde gerçek başarısızlığı yapamamak değil, yapmak için hiçbir çaba sarf etmemek olarak nitelemiş ve okurlarına, yapacakları en basit bir işin bile hiçbir şey yapmamaktan daha iyi olduğunu ifadeye çalışmıştır.

            İnsanlar, yaşamlarında daima başarılı insanlara imrenirler. Ama insanlar, başarılı insanların geçmişlerini bilselerdi onlara imrenmek ve onların yerinde olmak yerine onlara acırlardı. Muhammed Bozdağ, Düşün ve Başar eserinde dünyada başarıyı yakalamış çoğu insanın, acı bir geçmişi vardır diyerek bu durumun nedenini açıklamıştır. İnsanlar, bir yıldız gibi parlayabilirler ama parlamadan önce hayat tarafından cilalanırlar. Yazar, eserinde insanların, yanlış yapmaktan korkmamaları gerektiğini, yanlış yapmaktan korkan insanların, doğruyu yapma cesaretini hiçbir zaman gösteremeyeceğini savunmuştur. İnsanların, hata yaparak hayatta tecrübe sahibi olduğu ve doğru davranışlarda bulunduğu düşünüldüğü zaman yazarın, haklı olduğu rahatlıkla görülür. Bir insanın, hayatta küçük mü düşünüyor yoksa büyük mü düşünüyor olduğunu hayatta takılmış olduğu engellere karşı takındığı tavrından rahatlıkla anlarsınız. Çünkü yazarında eserinde belirttiği gibi küçük engellere takılıp, bunları gözünde büyüten insanlar, küçük düşünüyordur. Hayatta büyük düşündüğüne inandığınız insanlara baktığınız zaman küçük engellere hiçbir zaman takılmadığını görürsünüz.

            Hayatta kendinizi tanımak ve yeteneklerinizi keşfetmek istiyorsanız Muhammed Bozdağ, Düşün ve Başar eserinden mutlaka istifade etmelisiniz. Bu konuda çok büyük faydalarını göreceksiniz. Hayatta, hepimizin başarmak istediği bir şeyler mutlaka vardır. Bu eseri okuduktan sonra hayatta, başarmak istedikleriniz şeyleri başarmak için vermiş olduğunuz mücadeleyi sorguluyorsunuz. Böylelikle hem mücadelenizin yeterli olup olmadığını hem de eksikliklerinizi görüyorsunuz.

            Muhammed Bozdağ, 1967 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Yazar, yaşamdaki misyonunu hayat bilgeliği olarak tanımlamıştır. Yazar, yaşama alanında uzmandır ve bir kamu kurumunda yöneticilik yapmaktadır.

Yorum Sayısı: 3

hayatımda bu kadar güzel kişisel gelişim kitabı görmedim ve okumadım. okumamışsanız okumadığınıza pişman olacaksınız.

D
Dilber Balamur  -   29.02.2016

Başarali olmak isteyen herkes okumalı çok özenle yazılmış her ayrıntıdan bahsedilmıs adeta ders kitabıymıscasina yazılmış çok faydalı bir kitap

B
Büşra Yener  -   31.03.2016

Çoook güzel

E
Ece Güzel  -   15.11.2016