Efendimiz'in Aile Hayatı (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)

Efendimiz'in Aile Hayatı (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Efendimiz’in (sas) Aile Hayatı” adıyla elinizde tuttuğunuz bu eser, söz konusu medeniyeti şekillendiren ana mayayı anlatmaya matuf hazırlanmış bir kitaptır. İlmî ve resmî söylem kaygısı güdülmeden hazırlanan, ancak kaynakları itibariyle her meselesini ilmî temeller üzerine bina eden bu kitapta, annelerimizin üzerinden Resulullah’ın (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını okuyacak, şahısları itibariyle annelerimizi daha yakından tanıma imkânı yanında Allah Resûlü’nün (sallallahu aleyhi ve sellem) ev haline de muttali olacaksınız.


Şunu da ifade etmek gerektir ki kitap olarak “Efendimiz’in Aile Hayatı”, sadece dünü anlatan bir eser değildir; günümüzde bizim dünyamıza da sıçrayan aile problemlerine dikkat çeken ve aynı zamanda onlara Nebevi reçeteler sunan bir kitaptır! 


Yorum Sayısı: 1

Günümüzde toplumsal hayata dikkat edildiği zaman büyük sarsıntı altında olan kurumlardan birinin de aileme kurumu olduğu rahatlıkla fark edilir. Bunda Efendimizin aile hayatını örnek almayışımızın çok büyük etkisi vardır. Efendimizin, aile hayatını örnek almış olsaydık birbirimize karşı daha sevgi dolu ve anlayışlı davranırdık ve günümüzde aile içerisinde yaşanan sorunların hiçbirisi yaşanmazdı. Bu nedenle Ali Demirel ve Yücel Men, Efendimizin Aile Hayatı eserini her aile ve aile kurmak isteyen...devamını oku

P
Pelin Yorulmaz  -   02.07.2016