Efsane
% 25indirim

Efsane

Bir Barbaros Romanı
  • 9,90 TL7,42 TL

    hopi kampanyası
    0,37 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
(Bir 'Barbaros' Romanı) Efsaneler bazen denizden, Bazen aşktan ve ateşten gelirler. Aşktan ve ateşten ve denizden gelenler, Bazen ışık olurlar ve bütün zamanı aydınlatırlar... Efsane kurmak kadar, efsaneyi yazmak da efsaneye dâhildir. Bir çağı haritalarda bulamazsınız. Derine, insana ve tarihin denizlerine açılmak gerekir. Girdaplarda yüksek idealler saklanabilir. Bu kitapta İstanbul, Gırnata, Madrid, Roma ve Akdeniz; aşk diliyle kuşatıldı. Akdeniz, aşk kaleminin haritasıyla yeniden çizildi. Kılıç kılıca, cevher çeliğe çarptı, varlık da yokluğa. Ve hep bir yol vardı kalplerden denizlere. Derin denizler, büyük aşklar için atlas olup dokundu. İskender Pala, bir çağı ve o çağın efsanelerini dile döktü. Barbaros Hayreddin Paşa'yı... Sonra, bir gül sepeti getirdi. Isırılmış üç elmayı anlattı.

İki Dirhem Bir Çekirdek

İki Dirhem Bir Çekirdek

İskender Pala

10,5 TL
Katre-i Matem

Katre-i Matem

İskender Pala

7,42 TL
Katre-i Matem

Katre-i Matem

İskender Pala

16,5 TL
İki Darbe Arasında

İki Darbe Arasında

İskender Pala

11,25 TL
Mevlana

Mevlana

İskender Pala

7,5 TL
Kitab-ı Aşk

Kitab-ı Aşk

İskender Pala

5,92 TL
Hoş Sada

Hoş Sada

İskender Pala

7,5 TL
Kadılar Kitabı

Kadılar Kitabı

İskender Pala

5,62 TL
Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

İskender Pala

9,38 TL
Muhteşem Şair Muhibbi

Muhteşem Şair Muhibbi

İskender Pala

9,38 TL

İskender Pala, Efsane eserinde tarihe mal olmuş denizci, Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşanın sadece hayatını okumayacaklar, o dönemin ruhunu da yüreklerinde hissedecek ve çok duygulanacaklar. Yazar, eserinde Barbaros Hayreddin Paşanın hayatını, aşkla harmanlayarak güzel bir kurgu ile okurlarına anlatmaya çalışmıştır. Bu eseri, eğitimciler, öğrencilerine mutlaka okutmalı ve tarihimizin en büyük iftihar kaynaklarından biri olan Barbaros Hayreddin Paşanın hayatı hakkında öğrencilerinin bilgi ve fikir sahibi olmasını sağlamalıdır. Yazar, okurlarına sanki saklambaç oyunu oynatarak eserini okutuyor. Çünkü olayları birbirinin içerisine saklıyor ve siz eser içerisinde ilerledikçe olayları çözerek sobeliyorsunuz. Bu ise okurlara, eseri okurken ayrı bir keyif verdiği gibi zaten heyecanlı olan olayları daha da heyecanlı hale getiriyor.

            İskender Pala, Efsane eserinde bir efsane olan Barbaros Hayreddin Paşanın hayatını ele alması tarih okumayı sevmeyen insanların bile bu eseri okuması için başlıca bir sebeptir. Çünkü tarihi sevmemek başka bir şey, tarihe mal olmuş şahsiyetlerin hayatı başka bir şeydir. Unutmamak gerekir ki, tarihe mal olmuş şahsiyetlerin hayatlarında ders çıkarılacak birçok husus mevcuttur. Okurların, bu eseri okumaya başlamadan önce dikkat etmesi gereken bir husus vardır. Bu eseri, Barbaros Hayreddin Paşanın hayatı hakkında detaylı bilgi edinmek için okumaya karar vermişlerse büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar. Çünkü yazar, bu eserini biyografi tarzında değil, roman tarzında ele almıştır ve bu eserin çok detay aranmadan roman tadında okunması gerekir.

            İskender Pala, Efsane eserinde okurlar, Billure ve Sidi’nin aşklarını okuyunca, günümüz aşkları akıllarına gelecek ve bir o zamanki aşklara bak, bir de bu zamanki aşklara bak, bu zamanki aşklar soytarılıktan başka bir şey değil diyeceklerdir. Barbaros ve fedailerinin maceralarını okurken, kendinizi bu maceralara öyle bir kaptırıyorsunuz ki zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Okurlar, bu eseri okurken aşkı, kaybedişi ve yeniden doğuşu yaşayacaklar. Kısacası bu eser ile kendinizi karmaşık duygular içerisinde hissedeceksiniz.

            İskender Pala, 1958 yılında Uşak ilinde dünyaya gelmiştir. Yazar, Divan Edebiyatı alanında doktora yapmıştır. Edebiyat araştırmacısı sıfatıyla bir takım yayın organlarında makaleler yayınlanmıştır. Her eseri ile edebiyat dünyasında yankı uyandırmayı başarmıştır.    

Yorum Sayısı: 1

AŞK VE AŞIKLAR ÖNDE GERİDE BARBAROS , HEYACAN VAR , GÜZEL ŞARKILAR VAR , MACERA VAR .YAZAN KALEM USTA , GÜZEL OKUYOR .TAVSİYE EDERİM .

M
Murat Haşhaş  -   17.02.2016