Efsane
% 20indirim

Efsane

  • 30,00 TL24,00 TL

    hopi kampanyası
    1,20 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gerçek, Efsane’ye dönüşecek

Los Angeles, Kaliforniya Cumhuriyeti, 2130

Nüfus: 20,174,282

Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyısı olarak bilinen yerde şimdi Cumhuriyet adında, komşularıyla sürekli savaşan bir ülke vardır. Cumhuriyet’in seçkin sınıfından gelen on beş yaşındaki üstün yetenekli June, askerî bir dehaya sahiptir. İtaatkâr, hırslı ve kendini ülkesine adamış bu genç kız onun uğruna her şeyi yapmaya hazırdır. Fakir bir aileden gelen on beş yaşındaki Day ise ülkenin en çok aranan suçlusu ve bir devlet düşmanıdır. Kendisi gibi asker olan ağabeyi Metias öldürülünce June, Day’in peşine düşer. İnandıkları şeyler uğruna savaşan bu iki gencin kesi?en yolları, onları Cumhuriyet’in karanlık sırlarına götürecektir.

 

“Efsane, söylendiği kadar iyi olmakla kalmıyor, bunu kesinlikle hak ediyor.”

-The New York Times-

 

“Bir ‘efsane’ doğuyor.”

-USA Today-

 

“Bilimkurgu ve aksiyonun heyecanlı bir karışımı... Bu kitap Açlık Oyunları hayranlarına okumaya değer bir şey verecek.”

-Voya-

 

“Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, kıyamet sonrası dünyada geçen romantik bir gerilim… Efsane’yi elinizden düşüremeyecek ve kesinlikle unutamayacaksınız.”

-Kami Garcia-

 

“Farklı karakterleri, yüksek tansiyonu ve siyasi entrikalarla dolu ilgi çekici distopik bir dünya. Eğer Açlık Oyunları’nı beğendiyseniz bu kitaba bayılacaksınız.”

-Sarah Rees Brennan-


Yorum Sayısı: 3

Serinin giderek güzelleştiğine inanıyorum. Mutlaka okumalısınız diyemem ama yeni distopya okumaya başladıysanız beğenebilirsiniz.

Y
Yasemin Tugyan  -   13.03.2016

Serinin ilk iki kitabı olan Efsane ve Deha' yı okudum. Efsane'yi begendim, okunabilir. Ancak Deha icin aynı seyi diyemiycem. İlkler her zaman daha iyi oluyor sanırım.

Y
Yaprak Nuh  -   23.02.2016

Serinin sadece ilk kitabını okudum ve oldukça güzeldi okumanızı tavsiye ederim. En yakın zamanda serinin diğer kitaplarını da okuyacağım.

D
Dilara Yöndem  -   16.07.2016