Eğitim Araştırmaları
% 23indirim

Eğitim Araştırmaları

Nicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar
  • 50,00 TL38,50 TL

    hopi kampanyası
    1,93 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap pek çok Amerikan üniversitesinde zorunlu ders olarak okutulan "Araştırma Yöntemlerine Giriş” dersi için yazılmıştır.Kitap, okuyucunun araştırma yöntemleri konusunda ön bilgisinin olmadığı varsayımıyla hazırlanmıştır. Ayrıca bukitap lisans düzeyinde okutulacağı gibi lisansüstü programlarda da okutulmaya uygundur. Dersi veren öğretim elemanlarınınkitabın içeriğini bir dönem içerisinde sunmaları beklenmektedir.


Amaç
Kitabın yazılmasında birkaç amaç göz önünde bulundurulmuştur. Öncelikle kitabın tüm güncel konuları kapsayan doğrubilgileri sunması amaçlanmıştır. Kitap yazarlarının, farklı alanlardan gelmelerinden dolayı her birinin içeriğe dair kattığı değerligörüşleri olmuştur. Dr. Johnson eğitim bilimleri alanında araştırma yöntemleri uzmanıdır ve sosyoloji konusunda lisansüstü eğitimigörmüştür. Dr. Christensen psikoloji alanında araştırma yöntemleri uzmanıdır ve "Deneysel Yöntemler” adında son derecebaşarılı bir kitabın yazarıdır. Yazarlar alanlarında son zamanlarda ortaya çıkan yeni gelişmelerden haberdar olup, bu yeniliklere
kitapta yer vermişlerdir. Alanda ortaya çıkan yeni çalışmalara yönelik daha fazla bilgi edinmek isteyen okuyucular için kitabınsonundaki kaynakçalar bölümünde yayınların listesine yer verilmiştir.


Bir araştırma yöntemleri kitabı olarak bu kitap, farklı türlerdeki eğitim araştırmalarına eşit mesafede bir yaklaşımla yazılmıştır.Benzer türden diğer pek çok kitap belli bir araştırma yöntemini ön plana çıkarıp diğerlerini ikinci plana atmıştır. Ancakyazarlar olarak bizler, bu kitapta geçen tüm belli başlı araştırma türlerinin doğru kullanılması halinde etkili sonuçlar elde edileceğikanısını taşımaktayız. Bu kitapta, her yöntemin zayıf ve güçlü yanları ortaya konuldu. Her bir yöntemle ilgili uzman birkişinin kaliteli bir araştırmayı nasıl yaptığı ve araştırmasında yaklaşımları nasıl kullandığı konusunda bilgiler sunduk.Kitabın kolay okunabilir olması ve araştırma yapma hakkında okuma yapmanın çekici hale gelmesi için çaba gösterdik. İnanmasızor olsa da araştırma yöntemleri hakkında okuma yapmak heyecan verici olabilmektedir.


Bu kitap, okuyanların araştırmalara eleştirel olarak bakmalarının ve araştırmalardan "kullanıcı” olarak yararlanmalarınınyolunu açmak için yazılmıştır. Bu kitabın okurlarının pek çoğunun akademik hayatlarının belli bir döneminde literatür özetiveya araştırma önerisi hazırlayacağı, anket geliştireceği ya da bir düşünceyi bilimsel olarak test edeceği düşünülmüştür. Budoğrultuda Eğitim Araştırmaları başlıklı bu kitap, okuyucularının söz konusu yeterliliklerini geliştirecek ve bilimsel araştırma makalelerini kolay okuyabilmelerine katkılar sunacaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.