Eğitim Programlarının Geliştirilmesinde İhtiyaç Analizi El Kitabı
% 18indirim

Eğitim Programlarının Geliştirilmesinde İhtiyaç Analizi El Kitabı

  • 23,00 TL18,86 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İhtiyaç analizi, eğitim programlarının geliştirilmesindeki ilk basamaktır. Eğitim hedeflerine en hızlı biçimde ulaşabilmek ve eğitimin niteliğini yükseltebilmek için, eğitim programlarının doğru tespit edilmiş ihtiyaçlar üzerine geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır.


Ülkemizde, eğitim bilimleri alanında ihtiyaç analizine ve tekniklerine yönelik sınırlı sayıda yayın bulunmaktadır. Araştırmacılar, genellikle daha detaylı bilgilere, sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri üzerine yayınlanmış kitaplardan ulaşmaktadır. Bu nedenden dolayı, ihtiyaç analizini ve tekniklerini konu alan bu kitabın, alanyazına katkı sağlaması beklenmektedir.


Diğer taraftan, bu kitap bir el kitabı formatında hazırlanmıştır. İhtiyaç analizi teknikleri, sadece teorik olarak açıklanmamış, örnek uygulamalar ile desteklenmiştir. Kitabın içerisinde, okuyucuların kendi amaçları doğrultusunda değiştirerek kullanabilecekleri tablolara yer verilmiştir. Bu nedenle, kitabın araştırma sürecinde bir rehber görevi göreceği düşünülmektedir.


İçindekiler;


Bölüm 1: Giriş
Bölüm 2: Görüşmeler
Bölüm 3: Bilgi Testi Geliştirilmesi
Bölüm 4: Beyin Fırtınası ve Çalıştay Tekniği
Bölüm 5: Delphi Tekniği


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.