Eğitimde Yetenek Yönetimi
% 4indirim

Eğitimde Yetenek Yönetimi

  • 23,00 TL22,08 TL

    hopi kampanyası
    1,10 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

'Brent ve Barbara Davies okullarda personel geliştirilmesine yönelik bir yeni 21. yüzyıl paradigması sunmuştur. Onlar çeşitliliği, kişiselleştirmeyi, etik olmayı ve paylaşılan sorumluluğu desteklemektedir. Zor zamanlarımızda, ihtiyaç duyduğumuz büyük okulları tanımlayan yaratıcalık, yenilik ve okul personelinin uyumunu sağlamak için bu kitabı okumanız gerekecektir. Biz yeteneğin ve her çocuğun potansiyelinin geliştirilmesinin gerekli olduğunu biliyoruz. Şimdi ihtiyaçlarımızın okul personeliyle aynı olduğunu kabul etmeliyiz. Bu kitap, okullarımızın sürekli gelişimini sağlama kapasitesinin nasıl kurula bileceğini göztermektedir.


LizReid, Başkan, Uzman Okulları ve Akademiler Tröstü


Yetenek yönetimi başarılı örgütlerin geliştirilmesinde önemli bir faktördür. Okullarımızın geleceğe yönlendirilmesi ve liderlik yapabilmesi için örğütler nitelikli personelden oluşan 'yetenek havuzları' geliştirme ihtiyacı duymaktadır. 


Bu kitap, liderlere örğütlerinde yetenek yönetimi fikirlerini uygulaya bilmelerine yönelik yapı ve kavramları açıklamaktadır. Yazarlar okullarda derinlemesine liderliği kurmak ve yüksek bir performansa sahip öğrenme ortamları oluşturmak gibi stratejik amaçların nasıl gerçekleştirileceği ve yetenek yönetimi üzerine odaklanmışlardır.


Yeniden şekillenen okulların ve liderlik rollerini ve sorumluluklarını yerine getirecek yetenekli biriylerin nasıl geliştirileceğini gösterilirken yazarlar;


-Okulunuzdaki yetenekli bireylerin tanımlanması


-Okulunuzdaki yetenekli bireylerin ve liderlerin geliştirilmesi


-Okulda bir yetenek kültürü oluşturulması konularına odaklanmaktır.


bu kitap, okulun dönüşüm ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi ve hayal gücü kuvvetli liderler geliştirilmesi güçlüğü ile karşılaşan okullar için çok önemlidir. Ayrıca bu kitap, İngiltere'de ve diğer ülkelerde eğitim örgütlerinde görev yapan okul müdürleri, uzman liderler, okul işletme yöneticileri ve lider olmaya aday öğretmenler için faydalı olacaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.