Einstein - Yaşamı ve Evreni
% 31indirim

Einstein - Yaşamı ve Evreni

  • 50,00 TL34,50 TL

    hopi kampanyası
    1,73 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir dâhinin bilinmeyen yönleri

20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi Albert Einstein’ın sıra dışı yaşam öyküsü…

CNN Yönetim Kurulu Başkanı, Time Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Aspen Enstitüsü Başkanı gibi önemli pozisyonlarda görev alan Kuzey Amerikalı biyografi yazarı Walter Isaacson tarafından kaleme alınan bu değerli kitap, Albert Einstein’ın tüm eserleri ortaya çıktıktan sonra yazılan ilk kapsamlı biyografisi.

Walter Isaacson, birçok farklı dile çevrilen ve dünya çapında çoksatanlar listesine giren “Steve Jobs” ve “Benjamin Franklin: Bir Amerikalının Hayatı” adlı biyografilerinde olduğu gibi, bu çalışmasında da yine pek çok bilinmeyeni ortaya koyuyor:

Einstein’ın zihni nasıl işliyordu?

Onu dâhi kılan olgular nelerdi?

Dâhiliğinin özel yaşamına etkileri var mıydı?

Tanrı kavramına yaklaşımı nasıldı?

Einstein’ın bilimsel düş gücünde karakterinin isyankâr doğasının da bir payı var mıydı?

Albert Einstein’ın bilinmeyen dünyasına ışık tutan bu benzersiz kitap, öncü fizikçinin insani yönlerini paylaşmayı da ihmal etmiyor. Büyük dâhinin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğrafları ile zenginleştirilen “Einstein-Yaşamı ve Evreni”, her kütüphanede bulunması gereken ilham verici bir kaynak.


Yorum Sayısı: 1

Kitap Einstein'ın hayatını ele alırken bu arada eğitimini ve teorilerini oluşturması ve onları ortaya koyması konularını sıkmadan akıcı bir şekilde anlatmıştır.

Ş
Şeref Can  -   15.01.2015