Ekonometri

Ekonometri

  • 30,00 TL

    hopi kampanyası
    1,50 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof. Dr. Recep TARI 1959 yılında Izmit'te doğdu. İlk, orta ve lise eğiti-mini Izmit'te tamamlayan Tarı, yüksek öğretimini ise 1980 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olarak tamamladı. Akademik hayatına 1981 yılında aynı fakültede ekonometri bilim dalın-da asistan olarak başladı. YÖK düzenlemesiyle 1982 yılında İİBF adını alan fakültesinde 1985 yılında Prof. Dr. Ahmet Kılıçbay yönetiminde "Teknolojik Değişmenin Ekonometrik Metodlarla Ölçülmesi" başlıklı teziyle "Doktor" unvanı aldı. 1987 yılında da yardımcı doçentliğe yükseltildi.


1991 yılında Selçuk Üniversitesi İİBF iktisat Bölümüne geçerek burada çalıştığı 3 yıl boyunca bölüm başkanlığı yaptı. 1993 yılında ekonometri alanında "Doçent" unvanı aldı. 1994 yılında Kocaeli Üniversitesi İİBF'ye geçerek burada iktisat Bölümünün kuruluşunda görev aldı ve uzun süre bu bölümün başkanlığını yaptı.


1999 yılında profesörlüğe yükseltildi. Tekrar 4. kez bölüm başkanlığına seçilmiş olup bu görevi devam etmektedir.


Dekan yardımcısı olarak da görev yapmış olan Tarı, 4 dönem fakültesin-den senatör olarak seçilerek üniversite senatosunda görev yaptı. 2013 yılında 3 ay süreyle Malezya Teknoloji Üniversitesi'nde bulundu. 2013-2014 öğretim yılında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İİBF'de Finans ve Bankacılık bölüm başkanı olarak görev yaptı. Çeşitli bilimsel çalışmalarının yanında, çok sayıda akademisyen yetiştirmiş olan Tarı'nın ilk asistanları profesör düzeyine ulaşmış olup, bu süreç yeni kuşaklarla devam etmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.