Elektra Kadınlar
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Elektra Kadınlar", terk edilme anında yaşanan duyguların hikayelerinden oluşmaktadır. Her hikayede 39 farklı kadının terk edilme anıyla karşılaşılan kitapta, dramatik anların uç uca getirilmesinden oluşan tek bir ayrılık öyküsüne varılmaktadır.

Birinci Kadın'da adamın kapıyı kapatıp gittiği ilk saniyeler... Onbeşinci Kadın ayrılık acısının ortalarına düşüyor. Sevdiği erkeği bir başka kadınla görmek Otuzüçüncü Kadın'ın kaderi... Bu kadınlar aşk acılarıyla ayrılığın dört mevsimini peş peşe yaşarlar.

Otuzdokuzuncu Kadın ise sonunda kendisini hapsettiği yerden çıkarmayı başarır ve kendi hayatının erbabı olarak ayrılığın Beşinci Mevsimine ulaşır.

"Elektra Kadınlar" aslında bir serinin ilk kitabı. İkincisini de içinden doğuracağına inanılıyor. 40. Kadını olmak isteyenlere yaşadıkları aşkı anlatma çağrısı yapıyor.

Çağımızın kadını için mitolojiden esinlenen Elektra kadın kimliği, bugüne kadar Türk edebiyatında ilk kez ele alınıp yorumlanıyor.

Kitap hem kadın duyarlılığını yalın bir bakışla irdeliyor, hem de onların onarılmaz bir yara gibi kanayan acılarının üstesinden gelerek Beşinci Mevsime ulaşma sürecini okuyucu ile paylaşıyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)


Süreç

Süreç

Devrim Sevimay

2,43 TL
Resmen İşkence

Resmen İşkence

Devrim Sevimay

1,64 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.