Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül

Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül e-kitabı

Nasıl bir rüya gerçekle iç içe, gerçekle
muhabbet eder gibi yaşanır ki?
İnsan sevmeye rüyalarında da devam eder mi?


Rüyada da olsa vuslata şükreder miydiniz?
Bu ayrılık dünyasında,
bir ayrılığa sımsıkı sarılıp,
yaşayabilir miydiniz?


Bir ayrılık kazılsa,
içine atlayıp örter miydiniz üzerinizi?


Yağmurun bulutlardan,
yaprakların ağaçlardan,
kamışların sazlıklardan,
gündüzlerin gecelerden
ayrıldığı bu dünyada,


Elif;
ayrılık imtihanlarının birer perde,
Hakikatin ise
Rabb’e bir yol olduğunu öğretmişti...


Elif Gibi Sevmek

Elif Gibi Sevmek

Hikmet Anıl Öztekin

10,35 TL
Eyvallah

Eyvallah

Hikmet Anıl Öztekin

10,35 TL
Eyvallah 2

Eyvallah 2

Hikmet Anıl Öztekin

10,35 TL
Eyvallah

Eyvallah

Hikmet Anıl Öztekin

10,5 TL
Elif Gibi Sevmek

Elif Gibi Sevmek

Hikmet Anıl Öztekin

10,5 TL
Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül

Elif Gibi Sevmek 2: Aşk-ı Tevekkül

Hikmet Anıl Öztekin

10,5 TL
Eyvallah 2

Eyvallah 2

Hikmet Anıl Öztekin

10,5 TL

Hikmet Anıl Öztekin, Aşk- Tevekkül eserinde hepimizin içerisinde yaralar açan ayrılıklardan da bahsediyor. Şiir ile arası iyi olmayanlara şiiri sevdiren şair, bu eserinde de okuru büyülemeyi başarıyor. Konu aşk ve ayrılık olunca da tabii ki insanın içinde bazı yaralar depreşiyor. Eserde yer alan şiirlerde okurun hayran kalacağı cümleleri kullanmada şair cimri davranmamıştır. Eser, zaten gül kokulu bir baskı ile okura sunulduğu için gül kokusu bile eseri okumada başlıca bir neden oluyor.

Hikmet Anıl Öztekin, Aşk-ı Tevekkül eserinde insanın hayatta mutsuz olduğu zaman özellikle de en çok yarayı aldığı aşkta mutsuz olduğu zaman Allah’a sığınmasını okurlarına tavsiye ediyor. Yazarın, eserinde aşkı anlatış üslubu ise ayrı bir güzelliktedir. Öyle ki insanın içinden defalarca aşık olası geliyor. Yazar, bu eserinde çoğu insanın çevresinden hatta kendinden bile sakladığı duyguları, kaleme alma cesaretini göstermiştir. Yazar, eserinde Elif’e olan aşkını kaleme alırken bizim gibi sadece cismani aşktan değil, bu aşk ile Allah’a ulaşmaktan bahsediyor. Aşkı tevekkül konusunda okurlarını fikir sahibi yapıyor.

Hikmet Anıl Öztekin, Aşk-ı Tevekkül eserinde yer verdiği her şiirinde aşkın anlamını okurlarına anlatmaya çalışıyor. İnsan, bu eseri okuduktan sonra mutlu olmak ve huzurlu bir hayat sürebilmek için sevse de bu sevginin bazen imtihana dönüşebileceğini idrak ediyor. Yazar, bu eserinde dünyalık aşkın sadece Allah’a ulaşmada bir araç olduğunu, bu aracın oyuncağı olmamak gerektiğini ve insanın sevdiğine kavuşsa da kavuşmasa da dünyalık aşkı mutlaka Allah’a ulaşmada bir araç olarak kullanmanın gerekliliğini okurlarına öğretiyor. Günümüzde sırf nefsani hazlarını tatmin için aşık olduğunu sanan ve hatta bu uğurda ya benimsin ya da toprağınsın diyerek sevdiğine kıyanlar, bu eseri mutlaka okumalı ve bu eserden çıkarabilecekleri herhangi bir ders kalmadığı için sadece utanmalıdır. Gerçek aşk nasıl olurmuş, dünyevi aşkı aracı kılıp, Allah’a nasıl ulaşıldığını öğrensinler ve utansınlar.     

Yazar, 1986 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İlk eseri olan Elif Gibi Sevmek okurlar tarafından çok tutulmuş ve en iyi satanlar listesinde yer almıştır. Yazar, samimi yaşantısıyla okurlarının sevgisini hak ederken edebiyat dünyasının parlayan yıldızlarından biri olacağının sinyallerini şimdiden vermektedir.

Yorum Sayısı: 3

elif gibi sevmek 1 kdar güzel olmasada yinede okunmasını kesinikle tavsiye ediyorum

E
Elifnur Ataş  -   10.02.2016

Hikmet Anıl Öztekin, Elif Gibi Sevmek 2 eserinin içeriğinde yer alan şiirleri okudukça yüreğinizin titrediğini hissedecek ve kendinizden geçeceksiniz. İnsanlar için bir beşeri aşk vardır, birde mana aşkı vardır. Şair, bu eserinde yer alan şiirleri ile bizleri beşeri aşk alanından alıyor ve doyulmaz hazlar tadacağımız mana aşkına taşıyor. Bu şiirleri okudukça beşeri aşkın, mana aşkına vesile olması için yaratıldığına iyice kanaat getirmeye başlıyorsunuz. Şairin, eserinde kaleme almış olduğu...devamını oku

D
Derya Filiz  -   02.07.2016

ilk kitap kadar güzel olmasada güzeldi. İlkini okuyan bunuda beğenecektir.

F
Fyz Blgc  -   29.02.2016