Elveda Haziran
% 31indirim

Elveda Haziran

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir varmış, bir yokmuş, hala içindeki masala kulak veren küçük bir kadın varmış...

Büyük yeşil bir odada bir telefon, kırmızı bir balon ve aydedenin üzerinden zıplayan bir ineğin resmi varmış... İyi geceler aydede, iyi geceler kırmızı balon, iyi geceler yıldızlar, size de iyi geceler yeryüzündeki tüm sesler.

June Andersen, her akşam yatmadan önce teyzesinin ona ve kız kardeşine okuduğu bu masalla büyümüştür. Ancak zaman acımasızdır ve maalesef hayat, çocukluklarındaki o masumiyeti yok etmiştir. Artık güçlü bir kadın olarak tek başına yol alan June, yıllardır yüzünü görmediği teyzesinin ölüm haberiyle çocukluğunu geçirdiği Mavi Kuş Kitabevi'ne yeniden adımını atacaktır. Hatıralarını süsleyen bu masal diyarı June'un içindeki karanlıklara ışık tutarken, June kendini yeniden keşfedecektir.

Elveda Haziran, bugününüze sorgulayıp geçmişinize merhaba diyeceğiniz, ne kadar imkansız gibi görünse de çıkış yollarının çok yakınımızda olduğunu gösteren bir Sarah Jio romanı.


''Hem muhteşem hem de ruhu canlandırıyor.''
- Historical Novel Society

''Elveda Haziran... Aile bağlarına ve bağışlamaya dair son derece ilgi çekici bir hikaye.''
- Booklist

''Kitabı okuyup rafa kaldırdığınızda bile etkisinden kurtulamayacaksınız.''
- Romantic Times


Sarah Jio, Elveda Haziran eserinde okuyucular, hem kardeşliğe, hem aşka hem de kitaplara verilmesi gereken değerin nasıl olması gerektiğini çok iyi idrak edeceklerdir. Yazar, okuyuculara hayatlarında arzuladıkları şeylerin insanların çok yakınında olmasına rağmen hep çok uzaklarda aradıklarının mesajını vermektedir. Sarah Jio, Elveda Haziran eserinde diğer eserlerinden farklı tarz sergileyerek okuyucularını mektuplar yoluyla geçmişe yolculuk ettiriyor. Eser, okunurken insanın ruhunu dinlendirici bir özelliğe sahip olduğu için okuyucular, kendilerini hayata karşı kısa bir mola vermiş gibi hissediyor.
Sarah Jio, Elveda Haziran eserinde günümüzde çok sık görülmeye başlanan kardeş küskünlükleri üzerinde de durarak böyle bir şeyin çok gereksiz ve üzücü bir olay olduğu hakkında okuyucularını uyarıyor. Yazarın eserde, bir çocuk kitapçısı ile çocuk kitabı yazarının arkadaş olduktan sonra birbirleriyle mektuplaşmalarını kurgulaması gerçekten yazarın ne kadar zeki bir insan olduğunu gösteriyor. Ayrıca hikayenin sonunu da öyle bir kurgulamış ki okurken hikayenin sonunu tahmin etmeye çalışan okurlarını bu eserinde de ters köşe yapacağa benziyor.
Sarah Jio, Elveda Haziran eserinde keyif alınan bir hayatın yaşanmaya değer olduğunu ve hayattan keyif almanın en güzel yolunun da kin tutmaktan değil de bağışlamaktan geçtiğini okurlarına adeta ders niteliğinde aktarıyor. İnsan, anne, baba ve kardeş olarak ailenin ne kadar önemli olduğunu, insanların yaşamayı arzuladıkları hayata kavuşmalarında ailenin yerinin önemini bu eseri okuyunca daha iyi anlıyor. Yazar, eserinde kitapların insan yaşamındaki yadsınamayacak yerine vurgu yaparak insanların oturup oyun oynadıkları, ailece eğlendikleri cafeler olduğu gibi insanların oturup kitap okuyabilecekleri kitap cafeler olması gerektiğini belirterek okurlarının bu konuda ufkunu açıyor. Sarah Jio, Elveda Haziran eserini sanki insanların hayallerini zihninde yaşadığını insanlara göstermek için yazmış. Onurlu davranmanın nasıl bir erdem olduğunu merak edenler Sarah Jio’nun bu eserini mutlaka okusunlar.
Yorum Sayısı: 6

Yorum yapmak iyi hoş da "kitabı almadan yorumlara bakayım" diyen biri için bazı yorumlar hayalkırıklığı. Spoiler içeren yorumların yönetici tarafından onaylanmaması alıcılar için çok daha iyi olacaktır. Ben yorumlarımda buna dikkat ediyorum. Sonunu bildiği bir kitabı kimse okumak istemez. Sevgiler...

İ
İlky İlky  -   16.02.2016

Sarah Jio nun daha önce böğürtlen kışı kitabını duygulanarak okudum ve çok beğendim. Bu kitabı da beni yanıltmadı. Elveda haziran da yine aynı tata harika bir Sarah Jio kitabı..

G
Gül Öz  -   05.02.2016

Sarah Jio, Elveda Haziran eserinde de diğer eserlerinde olduğu gibi okurlarına, kendilerini sorgulatmayı başarıyor. Sarah Jio’nun, daima aynı tarzda ve üslupta yazmasına rağmen okurların, kendisini okumaktan vazgeçememesindeki en büyük nedende bu sorgu olayıdır. Olayların kitabevinde geçmesi okurlarda ayrı bir memnuniyet duygusu uyandırmıştır. Hayatın acımasız hale getirdiği June’un, yaşadığı olayları okurken aslında hayatın, kalbimizi ne kadar katılaştırdığının ve vicdansız bir mahluk haline...devamını oku

B
Berrak Yalnız  -   02.07.2016

Akıcı anlatım şekliyle bir çırpıda okunan,okurken insanın yüreğine dokunan harika bir kitaptı.Yazar duyguları biz okurlara hitap etmeyi çok iyi biliyor.Kesinlikle tavsiye ederim,okuyun bence...

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016

Kardeşlik, sırlar, başlangıçlar ve umutlar. muhteşemdi. bir solukta okudum. mutlaka okunmalı

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016

Agapi'den ve Pena Yayınlarından sonra kitabın Arkadya Yayınlarından çıkması beni sevindirdi açıkçası.Ama Agapi'yi okuduktan sonra bunu alıp almamakta kararsızdım.Aldığıma pişman değilim.Sarah Jıo'nun en güzel eserlerinden birisi bence.Ben başından beri Ruby'nin çocuğunun Joe olduğunu düşünmüştüm.Neyse kitabı alacak arkadaşlar okur yanlışlıkla birde sonunu öğrenmesinler bence . :)

A
Aleyna Erdoğan  -   30.08.2015