En Kolay Kur’an-ı Kerim Elifbası Tecvid ve Temel Dini Bilgiler
% 38indirim

En Kolay Kur’an-ı Kerim Elifbası Tecvid ve Temel Dini Bilgiler

  • 14,04 TL8,70 TL

    hopi kampanyası
    0,44 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hamd, Allah Tealaya, salat ve selam Peygamber Efendimiz
Hz. Muhammed'e Al ve Ashabına... İncelediğiniz bu kitap "Elifba, Tecvid ve Temel Dini Bilgiler" olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Hedefimiz; Rabbimizin ilk emri olan "Oku" emrine ve Peygamber Efendimizin; "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretendir" beyanına uyarak, Allah'ın kelamı Kur'an-ı Kerim-i okumak ve İslâm'ın temel esaslarını öğrenmek isteyen kardeşlerimize bir rehber kitap sunmaktır.
Elifba bölümünde Kur'an okumayı öğretecek en kolay metodu ortaya koymaya çalıştık. Tecvid bölümünde, öz bir şekilde Tecvid kaidelerini izaha çalıştık. Temel dini bilgiler bölümünde ise, İslâm'ın temel esaslarını çocuklarımızın ve gençlerimizin anlayacağı bir dil ile "Din, İtikad, İbadet, Ahlak ve Siyer" olmak üzere beş kısımda ortaya koymaya çalıştık.
Biz bu çalışmamızı yaparken, esas itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığımızın Kur'an Kurslarında Tatbik ettiği programı inceledik. Mümkün olduğu kadar sözkonusu programın muhtevasını kitabımızda yansıtmaya çalıştık. Kitabımızın yaz dönemi Kur'an kurslarına devam eden öğrencilere istifade edebilecekleri bir kitap olacağını umuyoruz.
Gayret bizden,tevfik Allah'tandır.
Bahattin TURGUT
26.02.1997 Ümraniye


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.