Encounters 1 Character Writing Workbook
% 18indirim

Encounters 1 Character Writing Workbook

  • 52,00 TL42,64 TL

    hopi kampanyası
    2,13 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
"Encounters", İngilizce açıklamalı bir Çince dil öğretim serisidir ve bu seri için Çinde çekilmiş kaliteli videolarla desteklenmiştir.

2 seviyeden oluşan seri, her bir seviyesi için öğrenci kitapları, Çince karakterler yazma alıştırma kitapları ve öğretmen rehber kitapları ile sesli ve görüntülü destek materyalleri yanı sıra öğrenciler için zengin online materyale sahiptir (www.encounterschinese.com.cn).

..
The Encounters program, designed for the English-speaking Chinese learners, features a movie-quality dramatic series filmed entirely in China. The program includes books -Annotated Instructors Editions, Student Books, Character Books and Screenplays- and a rich array of online learning material and activities.

The Student Book 1 includes eleven units completely integrated with the dramatic series and other components such as exercises and rich classroom activities to enable students to improve their communicative abilities in the context. The book adheres to ACTFL Proficiency Guidelines and focuses on communication in the spoken language.

The Annotated Instructors Edition1 assists teachers with rich and useful teaching tips and ways to organize the exercises so that teachers wont be burdened by too much preparation.

Character Writing Workbook 1 explains knowledge of characters in simple language and enables students to master the characters introduced.

The contents and layout of the books are well-designed and give sufficient attention to the learning needs and habits of international learners.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.