Ene - Sus Ey Nefsim!
% 15indirim

Ene - Sus Ey Nefsim!

Bir Aziz Mahmud Hüdayi Romanı
  • 14,00 TL11,90 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Ene - Sus Ey Nefsim! e-kitabı
Bir ses var insanın içinde... Hiç susmayan, hep konuşan... Şimdi sus ve kendini dinle kâri. Dinle ki hâlâ sesler geliyor içinden. Sussan da susamıyorsun. Durduramıyorsun içinden gelen bu sesi. İsmine "nefs" diyorlar. Diler misin bu kez biz konuşalım o içimizdeki nefsle? Aşk diyarına Hüdâyî kapısından girip nefs ile cenk edelim ister misin? Şimdi nefsinle konuşacağın bir hikâye anlatacağım sana kâri. Nefsinin konuşacağı bir hikâye... Sen de ki "hayal," ben diyeyim ki "muhal, imkânsız." Lakin şunu bil; ben inandım ki içimize bunları düşüren dahi nefsimizdir. Bizi durduran ve kandıran da nefsimizdir. Ve hatta şu anda içinde bir ses varsa ve "Okuma bu kitabı, bırak" diyorsa sana, inan ki o da nefsinin sesidir. Hem her kitap bir kişi için yazılır kâri. Belki de bu kitap yalnızca senin için yazılmıştır... (Tanıtım Bülteninden)

            Fatih Duman, Ene eseri nefis sahibi olan herkese, yani tüm insanlığa hitap etmektedir. Günün her saati bizimle konuşan bir nefsimiz vardır. Nefsimiz, bu dünyada bizi Rabbimizden uzaklaştıracak ne varsa bize telkin eder ve bizi ikna etmeye çalışır. Bu iknada çoğu zamanda başarılı olur. Nefis, dünya kurulduğundan beri çok az sayıda insana yenilmiştir. Bu eserde de yenildiği bu az sayıdaki insanlardan olan Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleriyle konuşuyor. Bu konuşma, tüm insanlığın ortak sesinin dilidir. Bu eseri, okuyup bitirdikten sonra bir daha böylesine sıra dışı kaleme alınmış bir eserle karşılaşıp karşılaşamayacağınızı düşünmeye başlıyorsunuz.

            Günümüzde çoğu insan, içimdeki ses lafını çok kullanmaya başlamıştır. Peki, bu insanların içindeki ses kimdir? İnsanların içindeki bu ses nefisleridir ve onlara daima kötülük telkin etmektedir. İçimdeki sesten rahatsız oluyorum diyen, hatta demeyen herkes bu eseri okumalı ve içindeki sesi, yani nefsini susturmalıdır. Bu kitabı, okuduktan sonra nefsinizi terbiye etmek için büyük bir mücadelenin içine gireceksiniz. Ancak bu mücadeleye girmeden evvel şundan emin olunuz ki, bu mücadele çok çetin geçecektir. Bu nedenle çabuk yılmamanız gerekir. Fatih Duman, Ene eserinde bahsi geçen Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin kadılığı, makamı, şöhreti bırakarak nefsini terbiye etme yoluna girmesine imrenecek ve keşke bu mübarek şahsiyetin yaptıklarının üçte birini yapabilsem diyeceksiniz.

Günümüzde insanların, nefsi terbiye konusunda işleri oldukça zordur. Çünkü ahir zamanda yaşamaktayız ve yaşadığımız dünyanın her tarafından günah fışkırmaktadır. Günümüzde insanlar, maalesef nefislerini kendilerine put edinmişler ve tapınıp durmaktadırlar. Bu nedenle Fatih Duman, Ene eseri insanların kendilerine gelmesi açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu eseri sadece kendinizin okuyup, istifade etmesi yeterli olmaz. Bu eseri çevrenizde bulunan herkese tavsiye etmeli ve istifade etmeleri için elinizden geleni yapmalısınız. Yazar, bu eserinde bize nefsimizi değil, nefsimize kendisini anlattırmıştır. Bizzat nefsin ağzından, nefsinizi dinleyerek onun sizleri ateşin içine nasıl attığını anlıyorsunuz.

Fatih Duman, 1987 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesinde İlahiyat eğitimi almıştır. Çeşitli dergilerde yazı ve şiirleri yayımlanan yazar, birçok makale ve şiir yarışmasına katılmış ve ödüller almıştır.

Yorum Sayısı: 1

Fatih Duman, Ene / Sus Ey Nefsim eserini okumaya her insan kolay kolay cesaret edemez. Çünkü yazar, eserinde insanı nefsi ile konuşmaya, yani nefsi ile yüzleşmeye ve savaşa çağırıyor. Bu öyle bir savaş ki içinizde kıyametler kopacak ve bu savaşın sonunda ya siz nefsinize galip gelerek nefsinizi susturacaksınız ya da nefsiniz size galip gelecek ve sizi, tamamen egemenliği altına alacak. Yazar, eserinde nefsi, insanın içindeki ses olarak tanımlamış ve insanın, bir türlü susturamadığı bu iç sesi...devamını oku

N
Nilay Koşar  -   02.07.2016