Enerji Ekonomisi ve Politikaları
% 2indirim

Enerji Ekonomisi ve Politikaları

Kuram ve Kavramlar – Piyasalar – Modeller – Politikalar
  • 47,50 TL46,55 TL

    hopi kampanyası
    2,33 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gözden geçirilmiş 2. baskısını yapan bu kitap, uzun yıllar kamu ve özel sektör enerji şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde görev alan ve halen İİBF’de İktisat Bölümünde enerji konularında ders vermekle birlikte akademik yayınlar yapan yazarın, ders notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve uygulamada geçen 20 yıllık mesleki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır.

Bu kitap bir ekonomi kitabı olmasına rağmen doğası gereği diğer sosyal bilimler ve fen bilimlerinden birçok temel kavram ve konuları ödünç alarak ortak bir zeminde ve geniş bir yelpazede lisansüstü enerji ekonomisi öğrencilerine ders kitabı, hem de konu hakkında bilgi edinmek isteyenler için bir referans kitabı olma özelliğindedir. Bu açıdan ekonomik yönde günümüzün karmaşık enerji ve çevre sorunlarını anlamak ve analiz etmek için gerekli bilgiler okuyuculara aktırılarak, okuyucuların enerji ekonomisi ve politikalarına farklı bir açıdan bakmaları amaçlanmıştır.

Bununla birlikte kitap enerji ekonomisi ve politikasına ilişkin temel kavram ve kuramları açıklamakta, temel ekonomik araçları; enerji politikası, piyasası, arz ve talebi, yatırımı ve çevre sorunlarını analiz edebilmek için nasıl kullanıldıklarını yeterli sayıda grafik, tablo ve sayısal örnek gösterimleri ile birlikte ele almaktadır.

 

Konu Başlıkları

Enerji ve Enerji Ekonomisi Kavramı

Enerjinin Tarihçesi

Petrol, Gaz, Kömür ve Elektrik Piyasaları

Yenilenebilir Enerji Piyasaları

Enerji Talebi Analizi ve Yönetimi

Enerji Arzı Ekonomisi

Enerji ve Çevre Etkileşimi

Küresel Isınma ve İklim Değişimi

Enerji Politikası ve Özellikleri

Enerji ve Çevre Modelleri

Türkiye Enerji Meseleleri

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.