Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi
% 18indirim

Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi

  • 18,00 TL14,76 TL

    hopi kampanyası
    0,74 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çocuğunuzun ahlak eğitimi için, yarın çok geç olmadan...


Çocuğunuz ergenlik dönemine girdiğinde, ondaki bazı davranışlardan rahatsız olup bir gün, “Ben nerede hata yaptım?” diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu durumun sebebi, çocuğu-nuzun birçok maddi ihtiyacını (beslenme, giyinme vb.) en iyi şekilde karşılamanıza rağmen, onun için en az bunlar kadar önemli olan manevi ihtiyaçlarını (sevgi, özgüven, sorumluluk, merhamet vb.) ihmal etmiş olmanız veya maddi ve manevi ihtiyaçları arasındaki dengeyi kuramayışınız olabilir.


Güzel ahlaklı bireyler yetiştirilmesinde, çocukluk döne-minde sağlam temellere dayandırılarak verilen ahlâk eğitiminin etkisi çok büyüktür. Çocuklar ihmal edilir, belirli bir ahlaki eği-timden geçirilmezlerse, kötü huylar onlarda yer etmiş olarak ergenlik dönemine girebilirler.


Bu kitapta, çocuğun fiziksel, biyolojik, zihinsel, sosyal, duygusal, dini ve ahlâkî gelişim özellikleri bir bütün halinde ele alınıp ergenlik öncesi dönem ahlâk eğitiminin nasıl yapılacağı, yaş gruplarına göre gerekçelendirilerek örneklerle açıklanmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.