Ermişlerin Sohbet Halkası

Ermişlerin Sohbet Halkası

Gizli Hazinenin Peşinde
  • 55,00 TL

    hopi kampanyası
    2,75 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Ben, Tanrı'yı, kalplerimizdeki coşkulu kutlamalar, kederler ve  sıkıntılar üzerinden, Kendi duygularında yeni uyumlamaları araştıran evrensel bir müzisyen olarak imgelerim.”


- Pîr Vilayet İnayet Han


Tasavvuf (Sûfîlik), İslâm'ın kadim bilgelik boyutudur. Bir yaşam görüşü olduğu gibi, aynı zamanda da dînin esasını hem çepeçevre sarar hem de en derin gerçeğini sergiler. Sûfîlik, bilincimizi o kadar yükseltir ki bir taraftan kişinin kalbi cennetlerin canlarıyla kaynaşır, bir taraftan da bu dünyada görünmeyeni kişiye görünür kılar. Yüce Aklın yolu olan Tasavvuf, en derin hissiyatı içerdiği gibi, kadim geleneğinden gelen gizemli etkisiyle kişiyi hem sağlıklı kılar hem de ona yolunu buldurtur.


Değerli Tasavvuf üstâdı Pîr Vilâyet İnayet Han, bu eserinde, onun kendine has alçak gönüllüğü içinde, bizleri mânevî bir yolculuğa çıkartır. Sûfî geleneği içinde âlemden âleme gezdirerek, altıncı ve yirmi birinci yüzyıllar arasında yaşamış, kadim bilgelikleri dünyada kayıtsız şartsız kabûl edilmiş birçok Allah dostunu tek bir anda toplayıp, onları kendi sözleri ile bir taraftan konuşturmakta diğer taraftan da birçok konuyu çeşitli seviyedeki öğrenciler aracılığıyla farklı açılardan açıklamaktadır. Yazar, bu çalışmasında algılanması zor olan kavramların kapılarını aralayarak, bizlere ışık tutmaktadır.


Ermişlerin Sohbet Halkası; Tasavvuf'un gizemine ışık tuttuğundan, okuyucu süzüg (mânevî, ruhsal) bilimleri, yâni diğer ruhsal yollarda çok ender bulunabilecek olan kadim bilgeliği de kavramaya başlar. Bu kitap, size içe dönmeyi öğretirken dışa dönüklüğü de yaşatıp, yaşantınızı anlamlaştırmanıza yardım edecektir.


“Sâhip olduklarınız size sâhip olmadan, siz onlara sâhip olma yürekliliğini gösterebilir misiniz?”


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.