Erteleme Sanatı
% 15indirim

Erteleme Sanatı

Oyalanma, Savsaklama ve Kaytarma Rehberi
  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İyi haber: Artık her şeyi ertelediğiniz için kendinizi kötü hissetmek zorunda değilsiniz. Dünyada ertelemeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş sizin gibi çok insan var ve bu insanlar aslında pek çok şeyin altından kalkıp gayet de başarılı olabiliyorlar.


John Perry de parlak ve esprili bir üslupla yazılmış bu kitapta, ertelemenin bir kusur değil, aksine faydalı bir şey olduğunu, hatta bir “sanata” dönüşebileceğini gösteriyor.


Siz de teslim tarihleriyle arası iyi olmayan, hemen işe koyulmak yerine kaytarmayı seçen, faturaları ödemek yerine internette gezinen veya önemli işler dururken sürekli başka şeyler icat eden biriyseniz, bu kitap hayatınızı değiştirebilir.


Burada önerilenleri yapmayı ertelemek ise elbette en doğal hakkınız...


 


İnsanlar, işlerini ertelemeyi marifet sanırlar ama ertelenen her işin sırtlarında bir yük olduğunun farkında değillerdir. Bu nedenle erteledikleri her iş insanları zayıf düşürür. John Perry, Erteleme Sanatı eserinde erteleme, ustalıkla gizlenmiş bir erdem değil, bir zaaftır diyerek bu zayıflığı okurlarına göstermeye çalışmıştır. Hayatlarında işlerini ertelemeye meraklı olan insanlar, bu eserin başlığını görünce hemen alarak okumaya başlasalar da okudukça hüsranları artacaktır. Çünkü arzuladıkları bilgileri elde edemeyeceklerdir. Tam aksine ertelemenin insanların hayatına olumsuz etkilerini öğrenecekler ve belki de bundan sonraki yaşamlarında işlerini ertelemekten vazgeçeceklerdir. Bu eserden istifade eden her okurun, işlerini erteleme konusundaki görüşleri kesinlikle değişecektir. 

            Çevrenizde işlerini sürekli erteleyen insanlarla yaşamak zorundaysanız bu insanların, yaşamınıza verdiği zararları John Perry, Erteleme Sanatı eserini okuduktan sonra daha iyi idrak ediyor ve böyle insanlarla yaşamak zorunda kaldığınız için kendi kendinize yakınıyorsunuz. Yazar, eserinde işlerini ertelemek zorunda kalan insanlara, bunu düzenli bir şekilde yapmalarını tavsiye etmektedir. Yazar, bu eserini kaleme almış olduğu sistematik erteleme isimli bir makalesinden esinlenerek yazmıştır. İşlerinizi sürekli ertelemek durumunda kaldığınız için kendinizi huzursuz hissediyorsanız yazarın, bu eserinde önerdiği uygulamaları mutlaka yaşamınıza tatbik etmelisiniz. İşlerinizi sürekli ertelemenin sorumluluğunu kendinizde görüyor ve kendinizi rahatlatacak bir liman arıyorsanız bu eserden daha eğlenceli bir liman bulamazsınız.

            İnsanlar, yaşamlarında kendi beyinlerinin kendilerine oynadıkları oyunlar yüzünden günlük yaşamlarında kendilerini huzursuz hissetmektedirler. İnsanlar, beyinlerinin günlük hayat içerisinde kendilerine ne tür oyunlar oynadıklarının farkına varmak istiyorlarsa John Perry, Erteleme Sanatı eserinden mutlaka istifade etmelidirler. Bu eser, herkesin, özellikle iş konusunda hoşuna giden erteleme sözcüğüne farklı bir pencereden bakmasını sağlayacaktır. Bu eser, erteleme konusunda kişisel gelişim eserlerinde olduğu gibi okurların morallerini bozmuyor. Tam aksine okurları, eğlendirerek ve kendileriyle barışmalarını sağlayarak onlara bu huylarından nasıl vazgeçeceklerinin yollarını gösteriyor. Bu eser, özellikle aşırı derecede erteleme huyu olan insanların hayata daha pozitif bakmalarını sağlıyor.

            John Perry, 1943 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, mantık, dil ve zihin felsefesi ile metafizik alanlarında önemli çalışmaların altına imza atmıştır. Yazar, Sistematik Erteleme makalesi ile Ig Nobel Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Yorum Sayısı: 1

Ertelemek hastalıktır diye düşünürdük, sanat çıktı. İlginçtir; okumayı sürekli ertelediğim kitap.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   19.02.2016