Eş
% 28indirim

  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Vogue – New Yorker – Boston Globe – New York Times


“Tasviri imkânsız... Etrafınızdaki duvarları yerle bir edecek.”


- Flavorwire


Başlangıçta yeterince genç, yeterince sersemdirler; kendilerinden ve birbirlerine olan aşklarından emin. Belirsizlikler bile heyecan vericidir. Evlenirler, çocukları olur ve aile hayatının olağan afetleri onları da bulur – kolik bir bebek, sendeleyen ilişki, pili bitmiş tutku.


Yeterince yok sayıp duvara toslayınca kadın –ki artık kendinden eş diye bahsetmektedir– geçmişe döner ve Kafka’nın, Stoacıların, hatta talihsiz Rus kozmonotların rehberliğinde onları bu noktaya getiren adımların izini sürmeye başlar. Ta ki neleri tamamen kaybettiklerini ve ellerinde ne kaldığını bulana dek.


Jenny Offill’in pek çok dile çevrilen ve eleştirmenler tarafından yılın en iyileri arasında gösterilen romanı EŞ kırık dökük bir aşk hikâyesi. Bir oturuşta bitirebileceğiniz ama yankısı zihninizde asılı kalacak güçte bir roman.


Yorum Sayısı: 1

Eş, oldukça kısa bir kitap olmasına rağmen içinde fazlasıyla hikaye barındırıyor. Egzotik bir anlatımı var yazarın. Keyifli, tatlı, dokunan...

Yazarın anlatmak istediği aslında tek bir konu ama nasıl desem hani kimi insanlar çok acı çeker, çeker de kimselere anlatamaz derdini, anlatmak ister ama ağzını açınca hep kenarında köşesinde dolanır hikayesinin. Öyle dolambaçlı öyle tatlı bir anlatımı var işte.

Konudan konuya atlıyor, anlatmamak için direniyor, sonlara doğru ise...devamını oku

K
Kristal Kitap  -   25.09.2016