Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret (Görgü Kuralları)
% 25indirim

Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret (Görgü Kuralları)

  • 20,00 TL15,00 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Edeb (çoğulu âdâb) bireysel ve sosyal hayatta akıllılık, usluluk, tavır ve davranış güzelliği, hoşluğudur. Muaşeret ise, bir arada yaşama, güzel geçinme, görgülü davranma; insanlara, akl-ı selimin hoş gördüğü, dinimizin de onayladığı tarzda davranma olarak tanımlanabilir.

Âdab-ı Muaşeret, genelde ailede anne ve baba, eğitim kurumlarında ise, seçkin eğitimciler tarafından verilen iyi bir insani eğitim ve öğretim yoluyla elde edilir; özellikle de ahlaken seçkin olan örnek insanlardan görülerek kazanılır.

"Görgü Kuralları" olarak da bilinen âdab-ı muaşeret, insanı, toplum hayatında görgü ve nezaket açısından hata yapmaktan ve utandırıp yüz kızartıcı davranışlardan korur.

Dinimize göre âdabın kaynağı Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin uygulamalarıdır. Âdab'ın gayesi, insanları, Allah'ın hoşnut olup seveceği bir edeple süslemektir.

Çok sayıda renkli çizim, etkinlik, bulmaca, bilmece, kıssa, hikaye, boşluk doldurma ve testlerden oluşan "Etkinliklerle Adab-ı Muaşeret (Görgü Kuralları)" kitabı toplamda 128 sayfadan oluşmaktadır ve tamamı renkli basılmıştır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.