Evanjelizm

Evanjelizm

Hollywood ve Kabala'nın 13. Havarisi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Elinizde tuttuğunuz bu kitapta yer alan tespit ve öngörülerin 2006’dan beri şaşırtıcı bir şekilde gerçekleşiyor olması ülkem Türkiye açısından olsun, Türk milleti, İslam dünyası ve insanlık açısından olsun beni korkutuyor.


Mesih/Mehdi fenomeni öncelikle Türk-İslam coğrafyasını tam anlamıyla nükleer, biyolojik ve kimyasal bir savaşın içine çekebilir. Tarihte ilk kez farklı inanç ve hesaplarla; Kral Davud soyundan Yahudilerin “beklediği Mesih”, özellikle Evanjelist Hıristyanların “beklediği İsa Mesih”, başını İran’ın çektiği Şii İslam inancındaki Müslümanların “beklediği” kayıp 12. imam olan Mehdi ve Hz. İsa ile bir kısım Sünni Müslüman tarikat ve cemaatlerin “beklediği” Mehdi ve Hz. İsa’nın 21. yüzyılın ilk çeyreğine yönelik “kuvvetli inanç” ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşılacak derecede örtüşüyor. Biz kimin neye inandığını yargılamıyoruz. Ancak bu farklı inanç sahipleri yüz milyonların nasıl oluyor da Mesihi bir beklentide bir nevi mutabakat içinde olduklarıdır.


İşin bir başka vahim ve korkutucu tarafı daha giderek alenileşiyor. Yukarıda saydığımız Mesih/Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi Mesih/Mehdi’nin bir an önce gelmesi için adeta “Tanrı’yı kıyamete çağırıyor.”


Nörofinans

Nörofinans

Ramazan Kurtoğlu

18,86 TL
Evanjelizm

Evanjelizm

Ramazan Kurtoğlu

24,15 TL
Küresel Hegemonya Savaşları

Küresel Hegemonya Savaşları

Ramazan Kurtoğlu

21,32 TL
Küresel Düzenin Şifreleri

Küresel Düzenin Şifreleri

Ramazan Kurtoğlu

15,18 TL
Para Oyunu

Para Oyunu

Ramazan Kurtoğlu

20,7 TL
Din ve Küresel Ekonomi - Politik

Din ve Küresel Ekonomi - Politik

Ramazan Kurtoğlu

25,42 TL
Hollywood İşi

Hollywood İşi

Ramazan Kurtoğlu

17,25 TL
Türkiye Ekonomisi (1838 - 2010)

Türkiye Ekonomisi (1838 - 2010)

Ramazan Kurtoğlu

29,52 TL
Küresel Hegemonya Savaşları

Küresel Hegemonya Savaşları

Ramazan Kurtoğlu

15,18 TL

Ramazan Kurtoğlu, Evanjelizm eserinde Hristiyanlığa, Protestanlığa, Evanjelizme ve İlluminatiye farklı bir bakış açısı geliştirerek okurlarının fikir sahibi olmasını sağlıyor. Günümüz koşulları incelendiği zaman insanların teknolojik koşullarla esaret altına alınmaya çalışıldığı rahatlıkla görülebilir. Bu esaret altına almada Facebook, twitter ve youtube gibi sosyal paylaşım siteleri büyük etki yapmaktadır. Yazar, eserinde insanları esaret altına almak için yapılan bu çalışmalarla insanlara esaretin sevdirilmeye çalışılmasının alt yapısının hazırlandığını ve iki ya da üç nesil sonra insanlara esaretin tamamen sevdirilerek esaretinden ıstırap duymayan, bunun tam aksine efendisinin emrinden çıktığı zaman açlık ve sefalet içerisinde kalacağına inanan bir neslin ortaya çıkacağını vurguluyor.

Ramazan Kurtoğlu, Evanjelizm eserinde insanların, ilaç verilerek uyutulup, kontrol altında tutulmaya çalışılan insanlar gibi fikri açıdan uyutulacağını ve fikri açıdan uyutulan insanlarında hayatlarında hiçbir ideal ve hedeflerinin olmayacağını, toplumların ise toplama kampındaki insanlar gibi tek tip hale getirileceğinin altını önemle çizmektedir. Dinler tarihi hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak isteyen insanların bu eseri okumasında büyük fayda vardır. Yazara göre esaret sistemini kurmak isteyen güçlerin önündeki en büyük engel Türklük ve İslam’dır. Bunun içinde Türklerin Anadolu’dan çıkarılarak, tekrar Orta Asya bozkırlarına hapsedilmesi ve Müslümanların bilinçsizleştirilmesi gerekir.

Ramazan Kurtoğlu, Evanjelizm eserini okuyan okurların hem vatanı ve milleti hem de dini için endişelenmesi ve kendini her konuda geliştirerek bu güçlerle fikir savaşına kendini mutlaka hazırlaması gerekir. Bu eseri ben Müslümanım diyen her insanın okuması ve Türklük ve Müslümanlık üzerinde oynanan oyunların farkına vararak sadece kendilerini geliştirmekle kalmamalı, çocuklarını da bilinçli bir şekilde eğiterek geleceğin donanımlı nesillerini yetiştirmelidir. İslam dünyasına şöyle bir bakıldığı zaman iktidarda olan yönetimler, kendilerine her türlü imkanı sağlarken yönetmiş oldukları kesimleri ise karın tokluğuna yaşamaya sevk etmektedir. Karnını doyurma derdine düşen Müslümanlar ise sadece maddi sıkıntılarını kendine dert ettiğinden dünyada oynanan oyunların gerçek yüzünü görememekte ve sadece kendine gösterildiği kadarıyla bilgi sahibi olabilmektedir. Bu ise İslam dünyasında iktidarı elinde bulunduranların, halklarına yaptığı en büyük zulümdür.

Ramazan Kurtoğlu, 1956 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. Ekonomi alanında ülkemizin yetiştirdiği önemli akademisyenlerdendir. Yazar, aynı zamanda yakınçağ siyasi tarihi alanında uzmandır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.