Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar
% 25indirim

Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar

  • 16,00 TL12,00 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsan ruhu en çok bir başkasının ruhunda demlenmek ve olgunlaşmak ister. Bu yüzdendir ki hepimiz sevgi ve sadakati ararız bir ömür boyunca.


Hayatın tozlu yolları önümüzde çatallanırken birçok şey gelir başımıza. Yollara bir başkası için, bir yoldaş için düşmüşüzdür. Bu yoldaki her adımımızda anılar bırakırız ardımız sıra.


Derken, birisi çıkar karşınıza. Hoşlanırsınız. “Onu kendime nasıl bağlarım?” diye sorarsınız. Kimse kimsenin kalbine hükmedemez halbuki.


Karşılıksız bir aşka tutulduğunuzda, “Nasıl unutabilirim?” diye sorarsınız.


Bekârsanız, “Beklediğim kişi ne zaman karşıma çıkacak?” diye sorarsınız.


Siz bu melankolik bekleyişteyken, “Hâlâ birini bulamadın mı?” diye soran kendini bilmezlerle karşılaşırsınız.


Binbir umutla evlenirsiniz. Tam mutluluğu yakaladım derken aslında her şeyin şimdi başladığını anlarsınız. “Evlilik bu muydu?” diye sorarsınız.


Artık biri cehenneme biri cennete çıkan iki yol vardır önünüzde.


Mustafa Ulusoy, Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar’da çeyrek asırlık psikiyatristlik deneyimiyle evliliği bir cennete dönüştürmenin ipuçlarını sunuyor ve sorunların içindeki umudu gösteriyor.


Aynalar Koridorunda Aşk

Aynalar Koridorunda Aşk

Mustafa Ulusoy

7,42 TL
Ay Terapisi

Ay Terapisi

Mustafa Ulusoy

9,38 TL
Nietzsche ve Babaannem

Nietzsche ve Babaannem

Mustafa Ulusoy

10,5 TL
Giderken Bana Bir Şeyler Söyle

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle

Mustafa Ulusoy

10,72 TL
Yakınlık

Yakınlık

Mustafa Ulusoy

11,25 TL
Dünyanın Üç Yüzü

Dünyanın Üç Yüzü

Mustafa Ulusoy

12,40 TL
Giderken Bana Bir Şeyler Söyle

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle

Mustafa Ulusoy

13,12 TL
Aynalar Koridorunda Aşk

Aynalar Koridorunda Aşk

Mustafa Ulusoy

16,5 TL
Nietzsche ve Babaannem

Nietzsche ve Babaannem

Mustafa Ulusoy

9,38 TL
Yakınlık

Yakınlık

Mustafa Ulusoy

8,14 TL

Bu dünyada bir insan, zorla evlendirilmiyorsa büyük umutlarla evleniyordur. Daha psikoloji bilimi bile tam sırrına erememiştir ama insanlar, mutlu olacağım diye evlendiği insanla bir müddet sonra sorunlar ve sıkıntılar yaşamaya başlıyor ve zamanla birbirlerine karşı olan sevgisinden çok şey yitiriyorlar. Mustafa Ulusoy, Evlilikler Yalnızlıklar Mutluluklar eserinde evlilik ve aile bağları konularında sadece kendi tecrübelerini değil, bir psikolog olduğu için mesleki tecrübelerini de okurlarla paylaşmıştır. Yazar, eserinde evliliğe ilginç bir yorum getirmiş ve asrın imtihanı demiştir. Yazarın, bu asrın imtihanı konusundaki yorumları ise güneşin sırtınızı ısıtması gibi yüreğinizi ısıtacaktır. Yazar, eserinde anne ve babanızla, eşinizle, çocuklarınızla, dünyayla ve Rabbiniz ile ilişkilerinizin nasıl olması gerektiği hususunda kendi fikirlerini ve görüşlerini sizlere başarılı şekilde yansıtmıştır.

            Mustafa Ulusoy, Evlilikler Yalnızlıklar Mutluluklar eseri diğer eserlerinde olduğu gibi bir edebi zenginlik içermiyor. Okurlarına vermek istediği mesajı daha iyi verebilmek için eserini deneme tarzında ve sohbet havasında ele almıştır. Yazarın, eserinde bir evlilikte olabilecek sorunları ve bu sorunların çözümünü kendi dünya görüşüyle değerlendirdikten sonra ayet ve hadisler ışığında da değerlendirme yapması okurların zihinlerinde daha kalıcı bir etki yapıyor. Bayan okurlar, eserin yazarı erkek olduğu için nasıl olsa bir erkek gözüyle evliliği değerlendirmiştir diye düşünmesinler. Çünkü eseri okuduklarında yazarın, olaylara bakış açısının tamamen objektif olduğunu göreceklerdir. Bu eser ile evliliğiniz konusunda iyi bir değerlendirme yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

            Mustafa Ulusoy, Evlilikler Yalnızlıklar Mutluluklar eserini okuduktan sonra evliliğinizdeki sorunlarınızın çoğunu başlamadan bitireceksiniz. Çünkü bu eser ile karşınızdaki insanın neler hissettiğini anlayacak ve davranışlarınızı ona göre düzenleyeceksiniz. Bu eser ile eşinizle beraber yaşamış olduğunuz gündelik monoton hayatınız değişecek ve bundan sonra eşinizle yaşadığınız her anı kalbinizde hissederek yaşayacaksınız. İnsanlar, yaratılışları gereği güzel olan her şeyi sevdikleri gibi lütuf ve ihsanı da severler. Bu yüzden hayatınızda eşinize, anne ve babanıza, çocuklarınıza ve çevrenizdeki insanlara bolca lütuf ve ihsanda bulunun.

            Mustafa Ulusoy, 1965 yılında Sungurlu’da dünyaya gelmiştir. Psikiyatri mezunu olan yazar, Kognitif ve Varoluşçu psikoterapi alanında uzmandır. Uzmanlık alanıyla ilgili eserlerinin yanı sıra yurt içinde ve dışında yayınlanan makaleleri de vardır.  

Yorum Sayısı: 1

Evlilik, bir kasenin içerisindeki bala benzer ve o bala konan sinekler, kurtulmak için çok büyük gayret gösterirken, o bala daha konamayan sineklerde konmak için çok büyük çaba göstermektedir. Bu cümleler, evliliğin nasıl bir şey olduğunu çok iyi anlatmaktadır. İnsanlar, içlerinde büyük umutlar besleyerek evlenirler ama evlendikten çok kısa bir süre sonra içinde evliliğe dair beslediği umutların izine rastlayamazlar. Evlilik, kısa sürede yaşamını cehenneme çevirmiş ve insan, cennetini tekrar...devamını oku

S
Sevgi Sade  -   02.07.2016