Excel ve MATLAB Uygulamalı Mühendisler İçin Sayısal Çözümleme
% 2indirim

Excel ve MATLAB Uygulamalı Mühendisler İçin Sayısal Çözümleme

  • 32,50 TL31,85 TL

    hopi kampanyası
    1,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap, üniversitelerin mühendislik bölümlerinde lisans seviyesinde okutulmakta olan sayısal çözümleme veya benzer adlardaki derslere ders kitabı olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kitap, yazarların uzun yıllar anlattığı derslerin notlarından oluşmuş ve teorik olarak anlatılan sayısal yöntemlerin mühendislikte kullanımlarını göstermek için örnekler mühendislik konularından seçilmiştir. Öğrencilerden gelen önerilerden ve geri bildirimlerden konuların daha açık olarak anlaşılabilmesi için grafiksel anlatımlarla da konu anlatımları desteklenmiştir. Ayrıca günümüzde bilgisayar kullanımının giderek yaygınlaşmasından dolayı örnekler Excel veya Matlab programı ile de çözülerek lisans öğrencilerinin program kullanma ve programlama becerilerinin artması amaçlanmıştır.

Mühendislik çalışmaları ve projeleri sonlandırılmadan önce genellikle ekonomik açıdan da değerlendirilmektedir. Bu çerçevede yatırımlar, bugünkü değer, gelecek değer, enflasyon, taksitli ödemeler gibi konular mühendislik ekonomisi bölümün de ayrıca çeşitli örneklerle ele alınmıştır. Kitapta bulunan 140 çözümlü örnek, el hesaplamalarının yanında 50’yi aşkın Matlab ve Excel programları ile de çözülmüştür.

 

Konu Başlıkları;

Matlab’a Giriş

Sayısal Yöntemler ve Tanımlar

Doğrusal (Lineer) Denklem Sistemlerinin Çözümü

Doğrusal (Lineer) Olmayan Denklemlerin Çözümü

Sonlu Farklar ve Ara Değer Bulma (İnterpolasyon) Yöntemleri

Sayısal Diferansiyel, Türev ve İntegral

Diferansiyel Denklemlerin Sayısal Çözümü

Diferansiyel Denklem Uygulamaları

Sistem Modelleme İçin Eğri (Denklem) Uydurma

Mühendislik Ekonomisi


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.