Felamur

Felamur

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Seyrettim Yıldızları

2- Yakalandım Doluya

3- Yalnız Başına

4- Pokut'un Puğarı (Amlakit)

5- Nerde Gidenlerimiz (Lodos)

6- Gurbet

7- Sevdalık Bende Bitti

8- Verane

9- Felek Gözün Kör Olsun

10- Kız Sallana Sallana

11- Bilemezdim Görmeden

12- Bulutların Kaydesi (Enstrümantal)

 


Felamur, bahar yağmurlarıyla birlikte kokusunu duyduğum ıhlamurun memleketimin yöresel ağzındaki söylenişidir. Ya gölgesinde serinletir ya da çiçeğinden bir bardak çay sunar bize. Albüm ismi koyarken doğduğum ve çocukluğumun geçtiği Karadeniz'i, Rize'yi hatırlatan simgeler olmasını tercih ediyorum.

Felamur 12 eserden oluşuyor. İçerisinde kendime ait 4 beste, anonim eserler ve sanatçı, müzisyen dostlarıma ait eserler var. İnsanların benden dinlemeye alıştığı ve sevdiği tarz üzerinde çok fazla değişikliğe gitmedik. Sadece sahne soundunu albüme taşımayı hedeflediğimiz için bu albümün soundu dinleyicilerimize diğer albümlerden biraz daha farklı gelebilir.

Albümün aranjeleri yine aynı sahnede müzik yaptığımız Zafer Karayazgan ve Özgür Abbak'a aittir. Bir de Karadeniz Müziği dışında, herkesin Çöpçüler Kralı filminden bildiği, değerli sanatçı abimiz Özdemir Erdoğan'a ait olan Gurbet'i de albümde seslendirdim. 2 yıldır gerek okul gerekse konser yoğunluğu sebebiyle stüdyoya girememiştim ama bu geçtiğimiz 1 yılımı tamamen albüme ayırdım.

 

 

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.