Fi

Fi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Bu Hikayenin Sadece İnanılmaz Tarafları Gerçektir. Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır. Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

Aeden

Aeden

Akilah - Azra Kohen

24,48 TL
Çi

Çi

Akilah - Azra Kohen

15,84 TL
Pi

Pi

Akilah - Azra Kohen

25,92 TL
Akilah Azra Kohen, Fi eserinde deneyimler içinde kaybolup giden insana dikkat çekerken insanın korkularının üstesinden gelerek deneyimleri sayesinde var olabileceğini de insanlığa göstermektedir. Yazarın bu eserinde seks, aldatma, aldanma ve manipülasyon hikayelerine fazla yer vermesi bir takım eleştirilere neden olsa da günümüzün gerçekliğine ışık tutmak için ele alındığı düşünülürse yazara hak verilebilir. Günümüzde insanlar hep farkındalık yaratmak istemektedirler. Bu güzel bir şey olsa da farkındalık yaratmak için izlenen yol yanlış olursa sonu felaket olur. Günümüzde toplumumuzda insanlar farkındalık yaratmayı ya saç stilinde ya da kıyafette aramaktadır. İnsanlar farkındalık yaratmanın dış görünüşte değil, içte yer alan güzelliği dışa yansıtmakta ve gerçeklerin peşinden gitmekte yattığını Akilah Azra Kohen tarafından kaleme alınan Fi eserini okuyup öğrenince çok şaşıracaklardır. Fi eserinde insanların dış görünüşleri ile diğer insanlar üzerinde etki oluşturmaya çalışmaları günümüzün en büyük toplumsal sorunlarından biri kabul edilmiş ve insanların bu yolla bir sonuca varamayacağı vurgulanmıştır. Topluma baktığımız zaman Akilah Azra Kohen’in bu tespitinde yanılmadığını rahatlıkla görebiliriz. Kimi bayanlar güzelliğiyle, kimi erkekler yakışıklılığıyla, kimi insanlar vücutlarıyla, kimi insanlar da tipten tipe girerek diğer insanları etkilemeye çalışmaktadır. Fi eserinde diğer önemli bir toplumsal sorun ise bilgisiyle ve bilgiye verdiği değerle, kültürel değerleriyle ve zekasıyla diğer insanları etkilemeye çalışan insanların toplumdan dışlandığıdır. Bu tespitinde yerinde olduğu toplum incelendiği zaman rahatlıkla görülebilir. Toplumu zekasıyla etkilemek isteyen insanlar, toplumun diğer bireylerine yanlış yolda olduğunu anlatmaya çalıştıkça toplumdan dışlanarak adeta linç edilirler. Fi eserine göre iyinin ise günümüzde zaten kötünün karşısında kazanma şansı yoktur. Fi eserinde yönetim konusuna da değinilerek günümüzde bürokrat olsun siyasetçi olsun toplumu yönetenlerin hep bir kurnazlık içinde olduğu ve yöneticilerin hem kendilerine hem de topluma karşı dürüst davranmadığı vurgulanmıştır. Akilah Azra Kohen, Fi eserini hiçbir toplumsal maskenin altına sığınmadan kendisiyle yüzleşebilen ve kendi gerçeklerini ortaya çıkardıktan sonra sahip olduğu potansiyeli keşfetmeye çalışan insanlar için kaleme almıştır. Bir tohum toprağa düştükten sonra nasıl çatlayıp filizlenme cesaretini gösteriyorsa insanda hayata geldikten sonra kendi kabuğunu parçalayıp filizlenme cesaretini gösterebilmelidir. Fi eserinin ana fikri budur.
Yorum Sayısı: 13

O kadar uç hayatlar ve o kadar saçma karakterler ki hiç beğenmedim. Yapılan yorumlara bakarak aldım fakat tam bir hayal kırıklığı oldu.

R
Rumeysa Özev  -   28.12.2014

Bu kitabın herkes için yazılmadığı belli magazin izlemeyi seven kesime hitap ediyor.Çok basit bir konusu var ve uzadıkça uzuyor.En zor okuduğum kitapların başında geliyor.

S
Sercan Yıldırım  -   23.02.2016

Kitap cinsellikten fantezilerin ibaret. Yazar sanırım gri 'nin tonları etkisi altında kalmış ama o kitaplar gibi bunlarda kararmış. Boşa zamanınızı harcamayın merak bile etmeyin. İlk kitabı bile bitiremedim. Verdiğimi paraya da harcadığım zamana da yazık oldu. Anlamadığım nasıl çok satanlar listesinde yer aldı.

K
Kuddusi Demir  -   04.04.2016

Büyük ümitlerle başladığım bir kitaptı. Sonuç: hayal kırıklığı. Fazla abartılmış, ''herkes için yazılmamış'' diyebilecek kadar egolu, yalnızca diyaloglarla felsefe yapmaya çalışan bir kitap.

T
Tuğçe Yalaz  -   17.03.2016

Kitabın her sayfasını bitse de gitsek modunda okudum ve kitap bitmek bilmedi.Seveni de çok sevmeyeni de.Bana kalırsa zaman kaybı.

M
Melike Çifci  -   19.04.2016

KİTAP DA SERİ DE YOĞUN BİR CİNSELLİKLE BAŞLIYOR. YAZAR SANIRIM İNSANLARIN DİKKATİNİ YOĞUN BİR CİNSELLİKLE ELDE EDEBİLECEĞİNİ SANIYOR. BENCE YANILIYOR DİYORSANIZ HİÇ OKUMAYIN. EDEBİ BİR NİTELİĞİ YOK. KONU İYİ OLABİLİR AMA ANLATIM KÖTÜ. AKİLLAH BİR YAZAR DEĞİL.

N
Nurten Görmez  -   15.04.2016

Akilah Azra Kohen, Fi eserini okudukça kendinizi sorgulama gereği hissediyorsunuz. Bu öyle bir sorgulama ki yüreğinizin bir yerlerinde büyük bir acı hissettiğiniz halde kendinize hiç acımadan kendinizi sorgulamaya devam ediyorsunuz. Yazar, eserinde öylesine tespitler yapmış ki yazarın, yaptığı bu tespitler üzerinde düşündükçe nasıl bir dünyada yaşıyoruz, dünya ne zaman bu kadar çirkinleşti diyorsunuz. Bazen ölmek için kurtuluş derler ya işte dünyanın içine battığı pislikten sıyrılmanın tek yolu...devamını oku

Ö
Özlem Kaya  -   02.07.2016

ben kitabı oldukça sürükleyici buldum olumsuz yorumları anlayamadım yazarım öyle akıcı bir dili var ki kitap elinizden düşmüyor üç kitabını da oldukça beğendim sadece çi de biraz etki oranı düşüyor o kadar

G
Gizem Taşkan  -   18.05.2016

yeni başladım okumaya fakat konusu sürükleyici farkındalık yaratmak için yazılmış bence insanların asıl amaçlarını elde ettiklerini elde edemeyenlerin düşüncesini kaleme alınmış

G
Gözde Sarıca  -   14.04.2016

kitap kesinlikle sıradan değil. Okuyucuya üst hikayeden çok daha derin mesajları var.Bu sebeble herkesin ilgisini çekmeyebilir.

M
Meliha Güngör  -   31.03.2016

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. Tavsiye edilir.

S
Serpil Çil  -   10.02.2016

Bu kitaba başladıktan sonra bırakamayacaksınız... Alırken tereddüt ederek aldım ancak okumaya başladıktan sonra karakterler sizi alıp götürüyor.Gerçek hayatla ilişkili kendinizde "bende bunu yaşamıştım" diyeceğiniz bir kitap olmuş.

B
Bilgehan Akman  -   24.12.2014

Bu kitap gerçekten herkes için yazılmamış... Hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan birisi... Sofie'nin Dünyası tadında bence...

S
Sema Akçıl  -   23.12.2014