Fidic Genel Koşullarından Örneklerle İnşaat Sözleşmelerinin Yönetimi

Fidic Genel Koşullarından Örneklerle İnşaat Sözleşmelerinin Yönetimi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mesele sadece büyük ve karmaşık bir sözleşmeyi üstlenmek ve inşa etmek değildi. İnşaat projelerinin yürütülmesinde sözleşmeye hakim olmak gerekiyordu. Bazen çok basit bir bildirim yükümlülüğünü ya da sözleşmesel prosedürü unutmanın büyük bir bedeli olabiliyordu. Sözleşmeyi yönetemeyen taraf karşı taraf önünde göreli gücünü kaybediyor ya da sözleşmesel haklarını bilmeyen taraflar, haklarından vazgeçiyorlardı.


İşte bu kitap yazarın 16 yıllık bir kuramsal ve pratik birikiminin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Çalışmada yazar, inşaat sözleşmelerini diğer sözleşmelerden farklı kılan özellikleri, ihtilaf potansiyeli taşıyan maddelerini ve çözüm yollarını, uluslararası standart sözleşme formlarının ve özellikle yurdumuzda yaygınlıkla kullanılan FIDIC şartnamelerinin temel ilkelerinin ışığında yaşanmış olan gerçek olay ve ihtilaflardan örneklerle aktarmaktadır.


İnşaat Sözleşmelerinin Yönetimi kitabından mimarlık, mühendislik ve hukuk öğrencilerinin yanı sıra, proje ve inşaat yönetimiyle ilgili tüm profesyonellerin, uzmanların, mimarların, mühendislerin ve hukukçuların yararlanacağı umulmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.