Fikrin Zor Yolculuğu
% 31indirim

Fikrin Zor Yolculuğu

Ada - Kara
  • 24,00 TL16,56 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu eserde; kişilik ve fikir dünyamızın oluşmasında, içinde bulunduğumuz coğrafya ve sosyal ortamların etkileri irdeleniyor.


Farklı eğitim-öğretim uygulamaları sonucu, son derece iyi niyetli olsalar da; birbirini anlamayan, iletişim zorlukları çeken, empati yoksunu insanların ortaya çıkabileceğinin ipuçları veriliyor. Dogmatik bilgi yüklemesi yapılan gençlerin; düşünsel özgürlüğe erişebilme, kendi değerlerini yaratabilme çabası içine girdiklerinde, çekebilecekleri sancılar işleniyor.


Ayrıca yurdumuzda azınlıklara yönelik yapılan, haksız ve hukuksuz uygulamalara, istemeden de olsa yapılan tanıklıkların ortaya çıkardığı “yürek isyanı” dile getiriliyor.


Bu toprakların insanları olarak, pek çok acılar yaşadığımız, ağır bedeller ödediğimiz bugünlere nasıl geldiğimizin perde arkasına ayna tutuluyor.


Sıcak Yağmurlar

Sıcak Yağmurlar

Mehmet Ataman

2,64 TL
Yorgun Ufuklar

Yorgun Ufuklar

Mehmet Ataman

0,66 TL
Ekim Damlaları

Ekim Damlaları

Mehmet Ataman

6,9 TL
Dalgalı Beyazlıklar

Dalgalı Beyazlıklar

Mehmet Ataman

5,28 TL
Eylül Alevleri

Eylül Alevleri

Mehmet Ataman

5,28 TL
Yorum Sayısı: 1

"Hiçbir durağa uğramamış fikir treninin yolcuları, son durakta inince gidecekleri yönü soracak birilerini ararlar." Romanımın giriş cümlesi. Fikir hayatımızın zenginleşmesine ufacık bir katkıda bulunabildiysem ne mutlu. Eserimde, her okurun kendinden bir şeyler bulabileceğini umut ediyorum. İyi okumalar dilek ve temennilerimle.

M
Mehmet Ataman  -   02.05.2016