Film Anlatıcısı Kız
% 19indirim

Film Anlatıcısı Kız

  • 11,00 TL8,91 TL

    hopi kampanyası
    0,45 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hernan Rivera Letelier’den küçük bir kızın sinema sevdasına dair büyülü bir masal...


Bir filmi anlatmak bir rüyayı anlatmak gibi bir şey...


Şili’nin küçük bir kasabasında yaşayan on bir yaşındaki María Margarita’nın film anlatmak gibi garip bir yeteneği vardır. Pampanın göz alabildiğine uzandığı, güherçile madeninin insanların kaderini belirlediği bu kasabaya ne zaman Marilyn Monroe, Gary Cooper ya da Charlton Heston’ın oynadığı bir film gelse  hemen bir bilet alınır ve María doğruca sinemaya  gönderilir.  María sinemadan döndüğünde, tekerlekli sandalyeye mahkûm babası ve dört kardeşine filmi anlatır. Bir süre sonra bu işte o kadar ustalaşır ki kasaba halkı onu dinlemek için eve akın etmeye başlar… Hatta bu iş küçük bir aile şirketine dönüşür; işte, düşüş de o zaman başlar… 


Yazar Hakkında
Hernan Rivera Letelier 1950 yılında Şili’de doğdu. Uzun yıllar Kuzey Şili’deki güherçile madenlerinde çalıştı. 1994 yılında La Reina Isabel cantaba rancheras adlı romanıyla büyük üne kavuştu. Romanları pek çok dile çevrildi. Hernan Rivera Letelier 2001’de Fransa Kültür Bakanlığı tarafından Sanat ve Edebiyat Şövalyelik Nişanı’na layık görüldü. 


 


Yorum Sayısı: 1

4 abi ve sakat kalmış bir babayla yaşam mücadelesi veren Maria Margarita'nın hüzünlü hikayesi. Yeterli paraları olmadığı için sinemaya gidemeyen ailesine seyrettiği filmleri anlatmakla başladığı görevi ününün kasabaya yayılmasıyla ailenin yeni kazanç kapısı haline geliyor ama hiç bir şey beklediği gibi sürmüyor.

S
Seçil Altınışık  -   12.04.2016