Finnari Kakaraska

Finnari Kakaraska

 • Geçici olarak temin edilemiyor
 1. 1.Ellerimin Karası / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 2. 2.Bitli Kaplan / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 3. 3.Avcı / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 4. 4.Elim Tetikte / Söz - Müzik : Korhan Futacı
 5. 5.Kadınlar / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 6. 6.Oyna / Söz : Yasemin Mori / Müzik: Yasemin Mori, Emre Irmak
 7. 7.Çınar / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 8. 8.Gel / Söz : Fikret Şenes / Müzik : Perry Botkin
 9. 9.Kim Var? / Söz - Müzik : Yasemin Mori
 10. 10.Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş / Söz : Nazım Hikmet / Müzik : Mes'ut Cemil

Yasemin Mori, kendine özgü yorumu ve şarkılarıyla insan doğasına dair alışılagelmedik hikayelerini anlatırken bir yandan zihninizi gündelik yaşamın çelişkileriyle kurcalayıp, bir yandan da sizi çok uzaklarda mitolojik karakterlerle dolu bir alemde gezintiye çıkaracak.

10 şarkının bulunduğu albümde, söz ve müziği Yasemin Moriye ait olan şarkıların yanısıra Korhan Futacı, Emre Irmak, Can Çankaya da söz ve müzikleri ile yer almakta. Ayrıca daha önce Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz, sözleri Fikret Şenes, müziği Perry Botkin'e ait olan "Gel" ve sözleri Nazım Hikmet'e, müziği ise Mesut Cemil'ait olan "Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş" Yasemin Mori 'nim farklı yorumu ile albüme renk katan şarkılar arasında.

Tüm düzenlemelerin Can Çankaya'ya ait olduğu albüm, Hayyam ve Babajım stüdyolarında kaydedildi. Emre Ünal'ın objetifinden fotoğraflanan Yasemin Mori, albümün ilk video klibi için Bora Tarhan yönetmenliğinde kamera karşına geçti. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Oyna" şarkısının video klibi yaşam dolu renkleriyle dikkat çekmekte.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.