Flash Gordon 16. Cilt 7. Albüm 1961-1962
% 25indirim

Flash Gordon 16. Cilt 7. Albüm 1961-1962

  • 30,00 TL22,50 TL

    hopi kampanyası
    1,13 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çizgi Roman dünyasının en çok bilinen kahramanlarından biri olan Flash Gordon, 1 Ocak 1934 tarihinde Amerika'da basılan New York World gazetesinin "pazar ilavesi"nde (sunday pages) renkli ve haftalık olarak yayınlanmaya başlar. Yale Üniversitesi mezunu, ünlü bir polo oyuncusu, atletik yapılı, sarışın Flash Gordon belki ilk bilimkurgu çizgi romanı değildir fakat yıllar içinde, bu türün en bilinen karakterlerinden biri olarak kendine yer edinir.


Yayınlanan ilk pazar sayfasında Flash Gordon'un uzun soluklu yayın macerası insanların panik halinde olduğu bir yolcu uçağının içinde oturuken başlar. Bir meteor yağmuru sonrası isabet alan uçaktan Gordon, yardım ettiği Dale ile birlikte paraşütle atlar. Gordon ve Dale bir gözlemevinin bulunduğu alana inerler ve işte burada çılgın bilim adamı Dr. Zarkov ortaya çıkar. Dünya bir kıyametin eşiğindedir ve bu bilim adamı bir roket bindirir ve Mongo gezegenine gitmek üzere gökyüzüne doğru yükselirler.


İşte ünlü Flash Gordon çizgi romanı bu karelerden oluşan Filex Raymond çizimleri ile Mongo gezegeninde "Zalim Ming"e ve birbirinden korkunç canavarlara karşı uzun yıllar sürecek olan destansı maceralarına başlar. Gordon uzun soluklu yayın hayatında kimi zaman Mongo gezegeninde Ming'e ve vahşi canavarlara karşı savaşır, kimi zaman, Skorpi'lerle uzayın sonsuz derinliklerinde ölümcül bir mücadeleye girişir. Flash Gordon çizimleri arasında birbirinden çekici kadınlar, farklı ortamlarda yaşayan vahşi canavarlar, mitolojik yaratıklar birbiri ardından kareleri süsler. Kısaca Flash Gordon, çizgi roman dünyasının fenomenlerinden biridir...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.