Fransız Devrimi

Fransız Devrimi

  • Geçici olarak temin edilemiyor

Disk 1 : Aydınlanma Çağı, Bir Robet Enrico filmi

Aydınlanma Çağı: 1788 yılından 10 Ağustos 1792 tarihine kadar yaşanan olayları ve Kral XVI. Louis’in  hapse atılışını işleyen destansı bir film.

Bastille Hapishanesi’nin ele geçirilişi,  halk meclisinin kabul ettiği Jeu de Paume yemini, İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi’nin ilanı ve Fransa’nın Ulusal Marşı’nın (La Marseillaise) doğuşu bu filmde çarpıcı bir biçimde işlenmiştir. Unutulmamalıdır ki, 1789 ve 1792 yılları arasında boy gösteren Aydınlanma Çağı, kanlı ve azap verici fakat bir o kadar da isyanı ve özgürlük arayışını körükleyen olaylara tanıklık etmiştir.

Disk 2 : Korkunç Yıllar, Bir Richard T. Heffron filmi

İkinci film: Korkunç Yıllar. Yönetmen: Richard T. Heffron. 1794 yılına kadar olan olayları anlatan film; dolayısıyla 16.Louis’nin, Marie Antoinette’in, Gerorges Jacques Danton’un ve Camille  Desmoulins’in idamını da konu alıyor. Valmy Zaferi’nden 16.Louis’nin idamına,  1.Cumhuriyet’in ilanından Marat cinayetine kadar dönemin bütün olaylarını içinde barındıran çarpıcı bir film! Korkunç Yıllar, aynı zamanda, Robespierre, Danton ve Desmoulins gibi isimlerin çatışmalarını da gözler önüne seriyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.