Futbol Sanatı
% 12indirim

Futbol Sanatı

  • 25,00 TL22,00 TL

    hopi kampanyası
    1,10 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Devlet yapar, Devlet Yakar, Türk Televizyon Tarihi, Ver Bi TV Bol Küfürlü Olsun, Son Kale Fenerbahçe adlı kitaplarından sonra Sanat ve Futbol, TV yapımcısı ve Gazeteci Ömer Serim’in son kitabı.


Serim elinizdeki kitapta sanat nedir sorusuyla başlayıp güzel sanatlara bir sekizincinin dahil edilip edilemeyeceğini irdeliyor. Nasıl buz pateni, aletli jimnastik, su balesi gibi spor dallarında estetik öne çıkıyor ve görsel güzellikler beceriyle tamamlanıyorsa futbol da “üstün yetenekli futbolcular sayesinde göze hoş gelen, izleyene haz ve coşku veren seyir özelliğine sahip bir sanat olabilir mi ?"  sorusuna yanıt vermeye çalışıyor.


Sanat insanoğlunun aklıyla duygularını birleştirdiği bir güzellik değil midir?  Becerilerini zekâlarıyla birleştiren üstün yetenekli futbolcuların yeteneklerini sergilerlerken bir sanatçı kimliği kazandıkları söylemek yanlış mı olur?  Bir tiyatro sanatçısının birlikte oynadığı arkadaşları arasından sivrilmesi, bir sinema sanatçısının sergilediği üstün performansla ödüle layık görülmesi, bir ressamın, heykeltıraşın, roman yazarının, bestecinin yarattığı eserlerle ölümsüzleşmesi sanatçı denen bu kişilerin ortak özelliklerini, yaratıcılıklarını ortaya koymuyor mu? Bir piyaniste olağan üstü çalma ve yorumlama yeteneği yüzünden virtüöz deniyor, bir opera sanatçısı diva adını alıyor da yetenek konusunda onlar kadar üst düzeyde becerisini konuşturan bir futbolcu neden sanatçı olmasın?


Bu kitapta bu soruların yanıtı verilirken, futbol ve siyaset, futbol ve şike, futbol ve edebiyat, futbol ve sinema, futbolda ırkçılık ve holiganizm bölümlerinde ilginç örnekler yer alıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.