Gap Bölgesinde Dış Ticaret ve Tarım
% 6indirim

Gap Bölgesinde Dış Ticaret ve Tarım

  • 5,00 TL4,70 TL

    hopi kampanyası
    0,24 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

12 Aralık 1929'da Büyük Atatürk'ün telkinleriyle Milli İktisat ve Tasarruf Cemiyeti kurulmuştur. Kurucuları arasında Kazım Özalp,Hasdan Saka, Celal Bayar,Saffet Arıkan ,Fuat Omay,Rahmi Köken gibi dönemin devlet ve siyaset adamları vardı.


Cemiyetin kuruluş amacı ,1929 Buhranı'nın yıkıcı etkilerini asgariye indirmek için ,bir yandan israfla mücadele ederek tasarrufu teşvik etmek;diğer yandan yerli malları tanıtıp kullanımını özendirmek idi.


Cemiyet'in adı 12 Haziran 1939'da Ulusal ekonomi ve Artırma Kurumu olarak değiştirildi.Ardından ,İstanbul'da 1931'de kurulan ve 1939'da faaliyet merkezlerini Ankara'ya taşıyan Türk İktisat Cemiyeti ile Kurum 18 Ocak 1955 tarihinde,Türkiye Ekonomi Kurumu birleşti.


Türkiye Ekonomi Kurumu ülkemizde ekonomi bilincinin yerleşmesine katkıda bulunmak amacıyla yayın,seminer,sempozyum ve konferans düzenlemekte ;iktisat öğrenimi gçren başarılı öğrencilere karşılıksız burs vermekte ve Türkiye ekonomisi üzerine tez çalışması yapan genç iktisatçılar arasında ödüllü yarışma düzenlemektedir.


Türkiye Ekonomi Kurumu, Uluslararası Ekonomi Derneği'nin üyesidir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.