Gargantua

Gargantua

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

François Rabelais (1494?-1553): Roma sanatının doğuşunu müjdeleyen çağın en önemli yazarlarından biridir. Daha sunuşunda,okuyucusuna " Gülmektir çünkü insanı insan eden " diye seslenen Gargantua 'ysa (1534) yazarın mizah ve olağanüstünün destansı bir birleşimini oluşturan beş kitaplık külliyatının ikinci halkasıdır.Bu büyük mirasın ilk halkasını Gargantua'nın oğlunun " olağanüstü serüvenlerini " anlatan Pantagruel (1532) oluşturur.


Yorum Sayısı: 2

Edebiyatta mübalaga nedir, nasil yapilir pek guzel ogretir Gargantua'da Rabelais size. Modern romanlar gibi olmasa da 16. yuzyilda kaleme alinmis, bu edebi tarzin ilk amatorce urunlerindendir Gargantua. Tatli mi tatli ama obur mu obur bir devin hikayesidir konusu ama bununla sinirlamak dogru degil tabii eserin icerigini. Zira Rabelais Katolik Kilisesi'nin yasaklilar listesine giris kapisini acacak olan kitabinda donemini elestirmeyi ihmal etmez. Din adamlarini, toplumsal tabulari, egitim...devamını oku

B
Büşra Özer  -   17.04.2016

Absürt ve muzip ifadelerle dolu, dönemin Avrupası da düşünüldüğünde anlam ve önem kazanacak kesinlikle okunması gereken bir kitap.

A
Aslı Küçük  -   15.03.2016