Gazap Üzümleri
% 20indirim

Gazap Üzümleri

  • 32,00 TL25,60 TL

    hopi kampanyası
    1,28 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

John Steinbeck'in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri, 1939'da ilk kez yayınladığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı. Tüm dünyayı etkileyen "Büyük Buhran" döneminde, tarımın kapitalisleşmesi ve krizler yüzünden yoksullaşan ve mülksüzleşen yığınların  ayakta kalma mücadelesinin anlatıldığı bu destansı romanda Steinbeck, açlık, sefalet ve zorbalık yüzünden evlerini terk edip yollara düşmek zorunda kalan binlerce işçi ailesinden birine odaklanıyor.


Boşa çıkan umutların, hüzne dönüşen sevinçlerin arasında insanlığın direncini ve onurunu çarpıcı bir dille anlatan, kapitalizmi iliklerine kadar eleştiren Gazap Üzümleri, 20 yüzyılın en önemli eserlerinden biridir.


Yorum Sayısı: 4

Hayranı Olduğum bir yazar, okumaktan kesinlikle pişman olmazsınız.

O
Oğuzhan Eminoğlu  -   28.12.2015

1929 buhranını en güzel anlatap kitaptır.Çaresizliğin,kalabalık ailenin yaşam mücadelesi vermesi, ellerindekilerin birer birer yok olması buna rağmen umutla yaşama tutunma çabaları ve hiç bitmeyen bu çabaları sömüren fırsatçılar ciddi anlamda insanı olgunlaştıran anlamlı bir kitap tavsiye ederim

E
Eren Ünal  -   11.03.2016

Bu romanında yazar, Amerika'da 1930'lu yılların ekonomik kriz dönemlerini, insanlığın dramını etkileyici bir dille anlatmaktadır. Joad ailesinin özelinden, genele yansıyan bakış açısıyla emekçi insanları konu alan kitap, dünyanın önde gelen ve en çok okunan klasiklerinden biridir.

E
Erdal Koyunsever  -   26.02.2016

En sevdiğim yazarın en sevdiğim kitabı. mükemmel bir anlatım. Vurucu bir konu. günümüzde yaşanan mülteci konusuna da paralellik gösteriyor. ufuk açan kitaplardan.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   17.02.2016