Gazeteci Çocuk
% 15indirim

Gazeteci Çocuk

  • 14,00 TL11,90 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • VEYA

    Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Amerika’nın Memphis kentinde yaşayan 11 yaşındaki Victor, kasabanın en iyi beyzbol oyuncularındandır, ancak konuşması, oyunculuğu gibi değildir. Kekelemeden, kendi adı da dahil olmak üzere, tek bir kelime bile söyleyemez.

Gazete dağıtan bir arkadaşının görevini temmuz ayı boyunca üstlendiğinde, bir kısmı sorunlu olan müşterilerle iletişim kurmak zorunda kalacağını bilir. Bilmediğiyse gazete dağıtmanın sandığı kadar kolay geçmeyeceği, tanışacağı insanların ve o yaz yaşanacak olayların onun hayatını değiştirecek olmasıdır.

Yazarın kendi yaşamöyküsüne dayanarak yazdığı bu roman, bize cesur bir çocuğu ve hayatına giren tuhaf karakterleri tanıtırken kekemelerin dünyasına ilginç bir pencere açıyor. Kekemelerin zihinlerindeki kelimeleri dışa vuramamalarının nasıl bir durum olduğunu Victor’un etkileyici hikâyesiyle ortaya koyuyor. Gazeteci Çocuk, sürükleyici olduğu kadar dokunaklı bir gençlik romanı.

Gazeteci Çocuk, Ulusal Aile Yayınları Onur Ödülü’nü ve Amerikan Kütüphaneler Birliği Dikkate Değer Kitap Ödülü’nü aldı. Amazon.com’da 2013 Yılının En İyi Gençlik Kitabı, BookPage.com’da 2014 En İyi Çocuk Kitabı seçildi. Uluslararası Okuma Derneği tarafından hazırlanan Öğretmen ve Gençlerin Seçimi listelerine girdi.

 

·  Newbery Honor Onur Ödülü, 2014

·  American Library Association Association for Library Service to Children (Amerikan Kütüphaneciler Birliği-Çocuklara Kitaplık Hizmetleri Derneği) Dikkate Değer Çocuk Kitabı

·  International Reading Association (Uluslararası Okuma Birliği) Çocukların ve Gençlerin Seçimi Olan Kitap

·  International Reading Association (Uluslararası Okuma Birliği) Öğretmenlerin Seçimi Olan Kitap

·  Junior Library Guild (Gençlik Kitaplığı Derneği) Seçtiği Kitaplardan Biri

·  Bank Street College of Education (Bank Street Eğitim Koleji) Yılın En İyi Kitabı

·  National Parenting Publications Award  (Ulusal Aile  Yayınları Ödülü) Onur Ödülü

·  BookPage (İnternet Kitap Sitesi) En İyi Çocuk Kitabı

·  ABC Yeni Sesler Derneği Seçilen Kitap

·  American Library Association-YALSA (Amerikan Kütüphaneciler Birliği)  En İyi Sesli Kitaplardan Biri

·  Amazon.com - 9-12 Yaş arası, 2013 Yılının En İyi Kitaplarından Biri


Yorum Sayısı: 1

Yazarın kitabı kendi yaşamından yola çıkarak yazmış olması ilgimi çekti. Kitabı çok sevdim.11 yaşındaki bir çocuğun ukalalığa kaçmayan olgunluğu da çok güzeldi ama ben en çok Bay Spiro'yu sevdim onun ağzından çıkan iki kelimeden birini not aldım. Kendim tanışma fırsatı bulmuş gibi faydalandım.

Ö
Özge Nurdoğan  -   03.03.2016