Gece Yarısı
% 13indirim

Gece Yarısı

  • 5,00 TL4,35 TL

    hopi kampanyası
    0,22 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1956'da Elazığ - Karakoçan ilçesi Özlüce köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde okudu. Karakoçan Ortaokulunu 1969/70 öğretim yılında bitirdikkten sonra sınavla Tunceli Erkek İlk öğretmen okuluna girdi. Son sınıfı Gaziantep Erkek İlk öğretmen okulunda okudu. 1973-74'te bu okuldan mezun olduktan sonra aynı yıl Erzurum Kazım Karabekir Eğt. Enst. Türkçe bölümüne girdi.


1977-78 öğretim yılında öerğnimini tamamlayıp Karakoçan Lisesi türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine atandı. 12 Eylül darbesiyle 1981'de Adana'ya tayin edildi. 1981-85 yıllarında Adana Hadırlı Ortaokulu Türkçe öğretmeni ve okul müdürü olarak görev yaptı.


1985'te Adana Borsa Lisesi T.Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine atandı. 1990-91 öğretim yılıında Anadolu Üniversitesi lisans tamamlama programı bitirdi.


O, güzelliği, sevgiyi, dünyayı, iyiyi, kötüyü, yaşamayı, onuru öğretti derslerinde 32 yıl boyunca. Edebiyat ve kompozisyon derslerinin gereği olarak öğrencilerinin alabildiğince konuşmasını birbirleriyle uygar bir biçimde tartışmalarını sağladı. Öğrencileri onun derslerinde kavga etmeden tartışmayı öğrendiler.


Okumayı araştırmayı seven bir öğretmendir. Öğretmen lisesinde okurken şiir yazmaya başladı. Şiirlerini öğrencileriyle paylaştı. Şiirlerin çoğu Karakoçan İlçe Haber gazetesinde yayınlandı.


2006 yılında emekliye ayrıldı. Bir fabrikada Genel Müdür olarak 2 yıl çalıştıktan sonra bu görevden ayrılarak SHP'de politikaya atıldı. Sırasıyla İl Eğitim Sekreterliği ve İl Sekreterlği görevlerinde bulundu. Evli, 2 çocuk babasıdır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.