Geldim Gördüm Yendim
% 20indirim

Geldim Gördüm Yendim

Romalılar Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey
  • 25,00 TL20,00 TL

    hopi kampanyası
    1,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eski Romalılar tüm Akdeniz uygarlıklarının maddi ve manevi birikimlerini kendi potalarında eriterek pek çok alanda Batılılara esin kaynağı olacak büyük icraatlara imza atmıştır. Günümüz Batı uygarlığı, din, siyaset, ticaret, mimarlık, mühendislik, askerlik ve hukuk altyapısını Eski Roma’ya borçludur.


Geldim Gördüm Yendim, tarihin en uzun süre hüküm sürmüş imparatorluklakından birini kurmuş Romalıların muhteşem hikayesini anlatan, keyifle okunacak bir başvuru kaynağı. Peter Jones, özenli araştırmasıyla Roma meraklılarına oldukça detaylı, aynı zamanda da ince zekasını yansıtan eğlenceli bir çalışma sunuyor.


Jones, Roma tarihinin 1200 yıllık bitmek bilmeyen heyecanını baştan sona inceliyor. Bilgilendirici, bilimsel bir nitelikte olmasına rağmen ağır olmayan büyüleyici bir üslupla kaleme aldığı eserinde bu klasik dünyanın hem çekici hem de eskimeyen yönlerini açığa çıkarıyor.


Yorum Sayısı: 1

Roma imparatorluğu hakkındaki her türlü bilgiyi bulabileceğiniz ve benim gibi roma imparatorluğunun görkemli ve şatafatlı bir imparatorluk olduğunun kanaatine varacağınız bir başyapıt hiç kaçırmadan satın almanızı öneririm.

A
Anıl Dede  -   18.05.2016